Tagore: Líra és bölcselet I-II (Egyben): Áldozat énekek, A kertész/ Növekvő hold, Szerelmi ajándék, Szüret. Fordította: Dr. Szentirmay Gizella, Bartos Zoltán, Zsoldos Benő. Bp., 1924, Pantheon. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kis kopásokkal a borítón, az elülső előzéklapja hiányzik, egy-két helyen ceruzás firkával.
Platón munkái. I. kötet. (Második füzet). Fordította Hunfalvy Pál. Hellén és Római Remekírók. Bp.,1854, Emich Gusztáv, 4+IV+4+209-578+2p. Átkötött félvászon-kötés. Unicus! Több kötet nem jelent meg. Feltehetőleg az első magyar fordítás, Schröder Ferenc ex libris-szével.