Fodor László: Novemberi vándorok. (Novellák.) Békéscsaba, 1917, Tevan. Kiadói papírkötés, a borítója megviselt, a gerince sérült, javított, cellux-szal ragasztott, de belül jó állapotban.
Madarász Emil: Terülj kendő. Bp., 1955, Móra. Réti György rajzaival. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kis kopásnyomokkal a borítón, de alapvetően szép állapotban.
Vegyes könyvtétel, 2 db:
Frajerman: A halász fia és más elbeszélések. Fordította Faragó László. Intézményi bélyegzővel.;Bazsov: A titok. Fordította G. Beke Margit. Bp., 1950-1956, Magyar-Szovjet Társaság Kiadója Új Magyar Könyvkiadó. Szövegközti rajzokkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval, néhány rajzot kiszíneztek.
Vegyes ifjúsági és mese könyvtétel, 3 db:
(Ethel Lilian )Voinich: Bögöly. Fordította Gergely Ilona. Bp., 1951, Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval.
Mogilevszkaja: A pintyőke. Fordította Kertész Erzsébet. A belső rajzokat Klementyev, a borítót F. Győrffy Anna rajzolta. Bp.,é.n., Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, viseltes borítóval.
Móricz Zsigmond: A nehéz kétgarasos. Szecskó Tamás rajzaival. Bp., 1953, Ifjúsági Könyvkiadó. Harmadik, bővített kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopottas borítóval, sérült kötéssel, kijáró lapokkal.
Vegyes könyvtétel, 3 db:
Varga Balázs: Társasjátékok könyve. Illés Árpád rajzaival. Bp., 1955, Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval, egy kiszínezett szövegközti ábrával.
Josef Stefan Kubin: Az ördög és az adószedő. Fordította Cséfalvay Eszter. Illusztrálta Adolf Zábransky. Pozsony, 1974, Madách. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadozott papír védőborítóval.
Walter B. Gibson: Csodák könyve, avagy vigyázat csalók! Fordította Gálvölgyi Judit. Bp., 1968, Sport. Kiadói kartonált papírkötés.
Veres Péter: Mit ér az ember, ha magyar. Levelek egy parasztfiúhoz. Bp., (1941), Magyar Élet. Második kiadás. Kiadói papírkötésben, kissé viseltes papírborítékkal, a hátsó papírboríték hiányzik,, az elülső része részben elvált a borítótól, a címoldaltól a 14-ig oldalig a lapok kijárnak.