200 Meisterwerke. Wien, 1931, Kunsthistorisches Museum, 168 p. Kiadói papírkötés, fekete-fehér fotókkal illusztrálva, német nyelven./Paperbinding, in German language.
Pogány Frigyes: Belső terek művészete. A történeti összefoglalás feldolgozásában munkatárs Tompos Erzsébet. A rajzanyagot Kasper Sándor dolgozta fel. Bp., 1955, Műszaki. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott gerinccel és borítóval.
Barát Béla - Éber László - Felvinczi Takács Zoltán: A művészet története. Bp., 1939, Dante. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborító megviselt állapotban, szakadozott, ragasztott.
Lyka Károly: A művészetek története. Bp., 1944, Uj Idők Irodalmi Intézet Rt. (Singer és Wolfner.), 524 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott félvászon-kötés.
Homér Lajos: Keleti miniaturák. Ars Mundi VII. Budapest, é.n., Officina. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas, kissé sérült gerinccel, fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Jó állapotban.
Barát Béla, Éber László, Felvinczi Takács Zoltán: A művészet története. Budapest, 1926, Dante. Kiadói javított gerincű aranyozott egészvászon kötés, a címlapja hiányzik egyébként jó állapotban.
Fehér Géza: Török miniatúrák. A magyarországi hódoltság koráról. Bp., 1975, Magyar Helikon Corvina. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóban.
Gottfried Semper: Tudomány, ipar, művészet. Valamint egyéb írások, az építészetről, az iparművészetről és a művészeti oktatásról. Szerk.: Hans M. Wingler. Fordította: Zádor Anna. Bp.,1980, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.