Benke István - Huber, Peter: Palackba zárt bányászat. Magyarországi bányász türelemüvegek. Bergmännische Geduldflaschen. Bergbauflaschen aus ungarischen Sammlungen. Zalaegerszeg, 2006, Magyar Olajipari Múzeum - Érc- és Ásványbányászati Múzeum Alapítvány (Magyar Olajipari Múzeum közleményei 29.). Papírkötésben, jó állapotban.
Ludwig Schnorr von Carolsfeld: Porzellan der europäischen Fabriken des 18. Jahrhunderts. Bibliothek für Kunst- und Antiquitätensammler 3. Berlin, 1916, Richard Carl Schmidt & Co. Második kiadás. Német nyelven. Korabeli bordázott félbőr-kötés, kopottas borítóval és gerinccel./ Half-leather-binding, with worn cover, in German language.
Kovács Margit Gyűjtemény Szentendre. H.n., é.n., Pesti Magyar Múzeumok Igazgatósága. Kiadói papírkötés, belül a gerincnél megtört, egyébként jó állapotban.
Introduction a la peinture Hongroise. Paris, 1948, A la Croisée Des Chemins, 48 p. Francia nyelven, fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, megviselt állapotban, sérült gerinccel, kötéssel, foltos, hullámos lapokkal. / Paperbinding, in poor condition, with spotty pages, with damaged spine and binding, in French language.
Andrássy Kurta János: Korszerű művészet és népiség. Magyar Nép Művelődési Intézet Kis Tanulmányai X. Bp., 1947, Sylvester Rt., 23 p. Kiadói papírkötés.
Truppel Károly: Művészi oktatás. A művészetek nemzeti irányú fejlődése és a művészi érzék fejlesztése ápolása az iskolában. Fehértemplom, 1899, Szerzői kiadás, (Wunder Gyula Könyvnyomdája-ny.), 38 p. Átkötött félvászon-kötés, foltos.
Dante Alighieri: La Divina Commedia. Kolozsvár, 1976, Dacia. Gy. Szabó Béla 20 db fametszetével illusztrált kiadvány. Kiadói papírkötésben, magyar, olasz, román és német nyelven, 43x33 cm.