Katona Tamás (szerk.): A korona kilenc évszázada. Történelmi források a magyar koronáról. Bp., 1979, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Pósta Béla: Királydaróc pecsétnyomója 1574-ből. Különlenyomat a Közlemények az Erdélyi Nemzeti Múzeum Érem és Régiségtárából c. folyóirat 1941. évfi 1. számából. Kolozsvár, 1941, Minerva. Kiadói tűzött papírkötés, intézményi bélyegzővel.
Steinmann, G.: Die EIszeit und der vorgeschichtliche Mensch. Leipzig - Berlin, 1917, B. G. Teubner (Aus Natur und Geisteswelt 302.). Számos fekete-fehér illusztrációval. Félvászon kötésben, jó állapotban.
Kálvin téri tanulmányok. Tanulmányok a Budapest Kálvin téri Református Gyülekezet történetéhez. Bp.,1983, Ráday Kollégium Sokszorosító Műhelye. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papírborítóban, foltos, ázott papírborítóval és kötéstáblával. Megjelent 500 példányban. Bottyán János (1911-1984) református lelkész, író, szerkesztő ex libris-ével.
Francis Watson: Medici Katalin élete és kora. Bp., é.n., Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon kötésben, kissé kopottas borítóval, foltos gerinccel laza fűzéssel, Medici Katalin beragasztott fotójával, fekete-fehér képekkel illusztrálva, ex libris-szel,.
Hamza D. Ákos: Harcunk a szabadságért. A "Nemzeti Ellenállás" egyik csoportjának részvétele a felszabadulási küzdelemben. Bp.,1947, Faust. Kiadói papírkötés.
Horváth Ferenc: Száz éves a Kiskunfélegyháza-Kiskunmajsa vasúrvonal (1899-1999). Bp., 1999, MÁV. A szerző dedikációjával. Papírkötésben, jó állapotban.
Franz Mehring: Tanulmányok a német történelemről. Válogatta és az előszót írta: Gunst Péter. Fordította: Ifj. Barta János. Bp.,1981, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.