Malonyay Dezső: A virtus. Bp., é.n., Singer és Wolfner. Egészoldalas, szövegközti és fejezetvégi illusztrációkkal. Egészvászon-kötésben, ex libris-szel. 1916-os tulajdonosi névbejegyzéssel.
Kalevala. A finn nemzeti hősköltemény. Fordította Vikár Béla. Bp., 1943, Magyar Élet. Negyedik kiadás. Kiadói félvászon-kötés, az egyik sarkánál kis sérüléssel, egy-két helyen ceruzás bejelöléssel, ex libris-szel.
Mikes Kelemen: Mulatságos napok. Kiadta az eredeti kéziratból, és életrajzi bevezetéssel ellátta Abafi Lajos. Bp., é.n., Aigner Lajos, VIII+341+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas borítóval. Tőry Emil (1863-1928) építész névbélyegzőjével.
Wass Albert: A titokzatos őzbak. Bp., 1941, Erdélyi Szépmíces Céh, 185 p. Átkötött kissé kopottas kartonált papírkötésben, ex libris-szel, az elülső szennylapon tulajdonosi bejegyzéssel. Első kiadás. (Az Erdélyi Szépmives Céh 140. kiadványa, XII. sorozatának 13-14. számú könyve.)
Arany János elbeszélő költeményei II. kötet. Bp., 1883, Ráth Mór. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, aranyozott lapszélekkel, kissé viseltes állapotban, kissé kopottas, kissé foltos borítóval, a gerincén sérüléssel, az elülső előzéklapján beragasztott nyomtatványokkal, ex libris-szel.
Herczeg Ferenc: A Gyurkovics Leányok. Bp., 1893, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, címerrel illusztrált Gottermayer N.-féle egészvászon-kötésben, festett lapélekkel, kissé kopottas borítóval, ex libris-szel. Első kiadás.
Arany János balladái. Buday György 18 lapszámozáson belüli egészoldalas fametszetével. Kolozsvár, 1933, Erdélyi Szépmíves Céh, (Minerva-ny.), 134+4 p. Kiadói papírkötésben, foltos, szakadt borítóval, javított gerinccel.