Özv. Báthory Nándorné: Asszonyi életművészet. Dr. Prohászka Ottokár Püspök előszavával. Bp., (1916), Szent István Társulat. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, kopottas boríróval.
Benedek Elek: Nagy magyarok élete. Nagy Lajos, Hunyadi János, Mátyás király. Bp., 1905, Athenaeum. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, az első három lap kijár, kissé laza fűzéssel.
René Maran: Batuala. Néger regény. Fordította: Kosztolányi Dezső. Bp., é.n., Légrády, 163 p. Átkötött egészvászon-kötés, a borító kissé kopott, kissé foltos, az utolsó két lap részben kijár, az első pár lap foltos.
Révai Nagy Lexikona I-XIX.+XXI. kötet. Bp.-Szekszárd, 1989-1996, Szépirodalmi Kiadó-Babits Könyvkiadó. Hasonmás kiadás. Kiadói egészvászon-kötés. A XX. kötet hiányzik. Jó állapotban.
Tiszamarti Antal: Szeplőtlen magyarság. Írónak, olvasónak. A szerző Gergely Mihály írónak szóló dedikálásával! (Ízléses nyelvhasználatra oktató, szószedetet és rengeteg példát tartalmazó könyv) Bp. 1943. Studium. 194 l. Fűzve, kiadói borítékban.
Katona József: Bánk Bán. Dráma öt szakaszban. Magyar Remekírók. Gyémánt-kiadás VII. Bp., 1892. Franklin. Nyolcadik kiadás. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, hiányzó gerinccel.
René Dupuis: Le Probléme Hongrois. Paris, 1931, Les Éditions Internationales. Kiadó papírkötés, megviselt állapotban, foltos borítóval, foltos lapokkal, ceruzás aláhúzásokkal, bejegyzésekkel, francia nyelven.