Kölcsey Ferenc: Parainesis. Nagykanizsa,[1896], Fischel Fülöp, 71 p. Kiadói festett egészvászon-kötés, megviselt állapotban, a címlap és a 3. oldal között kissé sérült kötéssel, ceruzás aláhúzásokkal, 43-44. és 45-46. oldalaknál a lapok sérültek, az elülső szennylap belsején ajándékozási sorokkal.
Sz. Nagy Sándor: A latorczavölgyi pap. Podlaha Vilmos elbeszélései nyomán. Széchy Gyula rajzaival. Bp., 1906, Franklin. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval, egyébként jó állapotban.
S. Bokor Malvin: Árpádvér. K. Sávely Dezső képeivel ellátott kiadás. Bp., é.n., Szent István-Társulat. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopottas, foltos borítóval.
P. Szathmáry Károly: Törökvilág Magyarországon. Szűnórák. Hasznos és mulattató olvasmányok könyvtára a serdülő ifjúság számára. I. kötet. Bp.,1887, Benkő Gyula,(Várnai L-ny. Szeged.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas, foltos borítóval.
Kolligátum, öt különféle munkából, közte egy első kiadású, korai Eötvös József munkával: [Eötvös József] B.E.J.: A házasulók. Pest, 1833, Hartleben Konrád Adolf,(Buda, M. Kir. Egyetem Betűivel,) 119 p. Az eredeti litografált címlapot is bekötötték, de az alsó szélén vágott. Beaumarchais: Figaro házassága vagy egy napi boldogság. Vígjáték 5 felvonásban. Fordította: Paulay Ede. Bp.,1877, Franklin,...
Jablonkay Gábor (1874-1930): Taxonyi János S. J. XVIII. századbeli magyar író élete és erkölcstanító példatára. Irodalomtörténeti tanulmány. Kalocsa, 1910, Jurcsó Antal. Átkötött műbőr-kötés, az átkötésnél az eredeti borítót felhasználták. Jó állapotban. Ritka! Taxonyi János (1677-1746) jezsuita tanár, szónok életéről és munkásságáról.
May Károly: A szkipetárok földjén. Útikalandok. Átdolgozta: Dr. Szabó Károly. Bp.,1922, Athenaeum, 240+2 p. Második kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas, kissé foltos borítóval.