Platón munkái. I. kötet. (Második füzet). Fordította Hunfalvy Pál. Hellén és Római Remekírók. Bp.,1854, Emich Gusztáv, 4+IV+4+209-578+2p. Átkötött félvászon-kötés. Unicus! Több kötet nem jelent meg. Feltehetőleg az első magyar fordítás, Schröder Ferenc ex libris-szével.
Kolligátum, Mozgó könyvtár 4 kötete, (egybekötve): Bródy Miksa: A kulisszák mögül. Az élet komédiái. Első kiadás. Dr. Szomaházy István: Hochschule der Ehe. Német nyelven. Lukács Gyula: Tíz perc. Lengyel Géza: Két állomás közt. Bp.,1908-12, Globus-Engel, 64+60+4+64+64 p. Átkötött félvászon-kötés, a borítókat nem kötötték be, kissé kopott borítóval, kissé laza fűzéssel, foltos.
Széchenyi. A magyarság hódolása a legnagyobb magyar születésének százötvenedik évfordulóján. Bp., 1942, Athenaeum, 330 p.+31 t. Kiadói dombornyomású egészvászon-kötésben, javított gerinccel, kötéssel, 3 hiányzó illusztrációval (Horthy Miklós (4. oldal), Bárdossy László (6. oldal), Országos Széchényi Emlékünnep a pesti Vigadóban (8. oldal.))
Shakspere-Album. Jelenetek és Alakok. Shakespere színműveiből. Bp., én., Ráth Mór, 353 p.+19 t. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, kissé kopottas borítóval, festett lapélekkel, 19 egészoldalas illusztrációval, az illusztrációk előtt hártyapapírral.
Magyar Hírmondó sorozat 50 kötete. Bp., Magvető. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. Két duplummal: Szepességi avagy lőcsei krónika, és Pasquillusok a XVII-XVIII. századból.
Gábor Andor: Tarka rímek. 77 vers. Bp.,(1913), Dick Manó,(Nap Nyomda Bt.-ny.), 128 p. Későbbi átkötött félvászon-kötés, az eredeti illusztrált papírborító elülső részét a bekötéskor felhasználták, magánkönyvtári, és tiszteletpéldány bebélyegzéssel. Első kiadás. A borító Faragó Géza (1877-1928) festő, grafikus, illusztrátor munkája.
Jókai Mór összes művei sorozat 2 kötete: XCVIII. és XCIX. kötetek, Költemények I.-II. Bp., 1898, Révai. Nemzeti kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-sorozatkötés, Gottermayer-kötés, jó állapotban.
Shakspere összes színművei I-VI. kötet. I-II. kötet: Shakspere tragédiái I-II. III-IV. kötet: Shakspere történeti színművei. I-II. V. kötet: Shakspere vígjátékai. VI. kötet: Shakspere regényes színművei. Sajtó alá rendezte, az életrajzot és tanulmányokat írta Dr. Voinovich Géza. Bp., 1902, Franklin-Társulat. Javított kiadás. Korabeli aranyozott szecessziós egészvászon-kötés, márványozott lapélekk...