Brecht, Bertold: Kalendárium. Régi és új históriák. Bp., 1958 Magyar Helikon. 45/1100 számozott példány. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, jó állapotban.
Bertalan Tivadar két könyve: A mindenség púpja. (Hármaskönyv, a szerző képeivel.) Szatirikon könyvek 1. Hangok a papírgalacsinból. (A "szellemtések" anyagával.) A szerző rajzaival. Bp.,1997-2005, Alterra-Agroinform. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. A szerző, Bertalan Tivadar (1930-) dedikációival.
Gáspár Jenő: Isten leventéje. Regény Szent Imre herceg korából. Bp., 1930, Palladis. Kiadói festett egészvászon kötés, egy lap kijár, néhány lapon firka
Beöthy Zsolt (szerk.): A magyar nemzeti irodalom történeti ismertetése I-II. kötet. A legrégibb időktől Kisfaludy Károlyig. Kisfaludy Károlytól mostanáig. Bp., 1890-1897, Athenaeum. Hatodik, bővített és javított kiadás és hatodik, kiegészített kiadás. Átkötött kissé kopottas félvászon kötésben, egy-két helyen ceruzás aláhúzással, ex-libris-szekkel. Jó állapotban.
Schöpflin Aladár: A magyar irodalom története a XX. században. Bp., 1937, Grill Károly Könyvkiadóvállalata. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
A magyar élet képeskönyve 1928. Ajándék a "Nemzeti Újság" és az "Uj Nemzedék" előfizetőinek. Bp.,1928, Központi Sajtóvállat, Pallas Rt.-ny. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, a gerince kissé szakadt, a borítója részben elvált a könyvtesttől.
A forradalmi Ady. Szakasits Árpád előszavával. A versek és cikkek kiválasztását Erdődy János és dr. Szalai Sándor végezte. Az eredeti borító Berény Róbert grafikája. Bp.,(1945),Népszava, (Hungária Nyomda Rt.-ny.), 227 p. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti elülső borítót az átkötéskor felhasználták, de kijár a könyből, kopottas borítóval.