Dr. Czaich Árpád Gilbert-Fráter Aladár: X. Pius pápa életének és uralkodásának története napjainkig. Bp., 1907, Athenaeum. Egészoldalas képekkel illusztrált. Kiadói festett egészvászon kötés, sérült gerinccel, kijáró címképpel.
Böytös, (István) Stephanus: Domus Domini in vertice montium sive ecclesia Romano-Catholica... invictissima. Adversus circumlatrantes temporis hujus Haereticos, Regni Hungariae Parochis exhibita. Tyrnaviae, 1695. Typis Academicis, per Johannem Andream Hörmann. (7)+476+(4)p. A katolikus egyház szervezetének és tanításának rendszeres összefoglalása, és szembeállítása elsősorban a protestáns tanokkal....
Képek a Jézustársaság történetéből. A Jezsuita Rend 400 éves jubileuma alkalmából. Összeállította: Bangha Béla. Bp., 1940, Pázmány Péter Irodalmi Társaság. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, ceruzás aláhúzásokkal.
Hajós József: A természetben isten nyomain. Bp.,1914, Buzárovits Gusztáv. Átkötött félvászon-kötés, sérült gerinccel, névbejegyzéssel, 465-466. oldal gyűrött, szakadt, a hátsó szennylapja foltos.
Modersohn Ernő: Az ördög igézetében. Kassa,[1942], Wiko-ny. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé sérült gerinccel, kissé szakadt borítóval, kis folttal. Könyv az ördögi mesterségekről, és az azoktól való megszabadulásról.
Deáky Gedeon: Tisztelet oltárja, mellyet Hetedik Pius római pápa Ő szentségének halhatatlanítására, ... 's a' szenyvedésekben, és a' frantzia fogságban ki mutatott keresztyén kegyességének, 's álhatatosságának örökösítésére, a' magyar hazában fel állított Deáky Gedeon református prédikátor. [Pozsony] Po'sonban, 1814. Snischek Károly Gáspár ny. 1 t. (rézmetszetű címkép) + XII + 110 p. Belső címlap...
Szalay Imre: Magyar egyházi beszédek' gyűjteménye VI. Pest, 1843, Esztergami K. Beidel József kiadása. Korabeli, gerincén sérült-hiányos félbőrkötésben. Korábbi tulajdonosi pecséttel.