Pesty Frigyes: Heves vármegye helynévtára. Sajtó alá rendezte, a bevezető tanulmányt írta, a jegyzeteket és a helységnévazonosítót készítette: Csiffáry Gergely. Heves Megyei Levéltár forráskiadványai 11. Eger, 2005, Heves Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés, egy kihajtható térképpel illusztrálva.
Kiss Géza: Ormányság. Bp., 1937, Sylvester Rt. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, a gerincen kissé kopottas címkével, az elülső szennylapon beragasztott népviseletes nyomtatvánnyal, ex-libris-szel. Jó állapotban.
Kós Károly: Kalotaszeg. Kolozsvár, [1937], Erdélyi Szépmíves Céh, 278 p. Kós Károly szövegközi és egészoldalas, részben színes linómetszeteivel. Kiadói egészvászon-kötésben, beragasztott egészoldalas fekete-fehér nyomtatványokkal, amiken a régi kalotaszeg szerepel, ex libris-szel.
Wien. Bécs, 1937, Fremdenverkehrsstelle der Stadt Wien. Számos illusztrációval, térképmelléklettel. Kicsit sérült tűzött papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Cholnoky Jenő: A sárkányok országából I-II. kötet. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon sozozatkötésben, a II. kötet hátsó borítója foltos, a gerinceken kis kopással, a II. kötet címlapján rontott számozással, alapvetően jó állapotban.
Henry S. Landor: Utazás a rejtelmes Tibetben. Átdolgozta Tábori Kornél. Budapest, é.n., Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval.
A. J. Pannekoek: Geological History of The Netherlands. 'S-Gravenhage, 1956, Staatsdrukkerij en Uitgeverijbedrijf. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, szövegközti ábrákkal, és fekete-fehér fotókkal illusztrálva, angol nyelven./ Half-linen-binding, with worn cover, in English language.
Dreyfus Alfréd: Öt év életemből. Szenvedésem az ördögszigeten töltött rabságom alatt. Dreyfus sajátkezű rajz- és kézírásaival. Fordította: Zigány Árpád. Bp.,1901, Magyar. Keresk. Közlöny. II. kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel.