1940 Csánky Dénes (1885-1972) festőművész, Szépművészeti Múzeum igazgatójának kiállítására, Budapesti Gyűjteményének első részére szóló meghívó, Szendy Károly főpolgármester autopen aláírásával.
1940 Ünnepi közgyűlés a Magyar Néprajzi Társaság alapításának ötvenéves évfordulóján. Dr. Hóman Bálint megnyitó-, Dr. gróf Zichy István ünnepi beszédével, és Dr. Bartucz Lajos előadásával. Különlenyomat az Ethnographia 1940. 1. sz. Bp.,1940, (Kertész József-ny., Karcag), 16 p.
1940 A visszatért népdal. 100 eredeti népdal az 1938-ban visszatért Felvidékről és az 1940-ben visszatért erdélyi területekről. Szerk.: Volly János. Toncz Tibor, Bálint János illusztrációival. Bp.,1940, Magyar Népművelők Társasága. Kiadói papír-kötés, a borítója szakadt, sérült, a könyvtest elvált a borítótól, a címlap és az utolsó lap (egy ív) hiányzik, de a dalok teljesek. Közte Bartók Béla, és ...
1941 Mérnökbál. Hungária Magyar Technikus Egyesület Masztaba, Szittya és Molekula Csoportjai rendezésében. Legfőbb védnökök, fővédnökök, védnökök, háziasszonyok, házikisasszonyok, elnökök, rendezők teljes névsorával. Bp., Mérnök-nyomda. Papírkötés, hiánnyal a hátsó borítón.
1942 A Magyar Nemzet Naptára. Bp., Globus Rt.-ny. Számos fotóval illusztrálva. Papírkötés, szakadozott borítóval, gerinccel. Benne: Az új világháború kislexikona.
Mérnöki Továbbképző Intézet kiadványai 2 db: Dr. Futaky Zoltán: A tagosítás jogi, mérnöki és gazdasági műveletei. Mérnöki Továbbképző Intézet kiadványai IV. kötet 20. füzet. Bp.,1942, "Élet", 35+1 p. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzővel. Kövesi Antal: Rácsos öntöde- és futódaru szerkezetek erőterve és számítása. Bp.,1942, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda, 24 p. Kiadói papírkötés, intézményi bé...