Gáspár Sándor, Zsadányi Oszkár (szerk.): Újjáépítő Magyarok. Az országépítés három esztendeje. Budapest, én., Kossuth Irodalmi és Könyvkiadó Vállalat, 710 p. Kiadói aranyozott, illusztrált félvászon kötés. Fazekas Péter, Gádor Emil, Gyarmathy Tihamér, Martyn Ferenc, W. Pintér József, Ruzicskay György, Varsányi Pál, Zádor István rajzaival. Kissé kopott
Dr. Dézsi Lajos: Szenczi Molnár Albert (1574-1633) Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1897, Franklin-Társulat. Későbbi átkötött aranyozott egészvászon-kötés.
Tóth Béla: Mendemondák. A világtörténet furcsaságai. Gyűjtötte és magyarázza - - Négy képpel. Bp., 1896, Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, Gottermayer-kötésben, kissé kopottas borítóval és gerinccel, jó állapotban. Első kiadás.
Tóth Béla: Magyar ritkaságok. Curiosa Hungarica. Képekkel és hasonmásokkal. Bp., 1899. Athenaeum, X+329+2 p. Kiadói egészvászon borítóban, kopott borítóval. Első kiadás.
Suetonius Tranquilius: Császárok életrajzai. Fordította: bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Székely István. Görög és latin remekírók. Bp.,1896, Franklin-Társulat, XXI+2+402+2 p. Átkötött félvászon-kötés, jó állapotban.
Furio Durando: Hellasz. A nyugati kultúra bölcsője. Fordította: Varga Edith, Király Zsuzsa. Bp.,1997, Officina '96. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Ludwig Schubert, Rolf Seelmann-Eggebert: Európa királyi házai. Fordította: Orosz Magdolna. Bp., 1992, Helikon. Kiadói kartonált-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Horváth György (szerk.): Historicum. Járatlan utakon Borsos Mihály fotográfiái az ezeréves Magyarországról. Bereczky Lóránd dedikálásával. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Uralkodók és corvinák. Az Országos Széchényi Könyvtár jubileumi kiállítása alapításának 200. évfordulójára. Potentates and Corvinas. Anniversary Exhibiton of the National Széchényi Library. Bp.,2002,OSZK. Kiadói papírkötés, színes fotókkal illusztrálva, magyar és angol nyelven.
Szinay Sándor: II. József. Ébresztő Népszerű Tudományos Füzetek XI. kötet. Bp., 1912, Világosság Rt., 30+2 p. Kiadói papírkötés, hiányos, sérült borítóval.