Brillat-Savarin, Jean Anthelme: Az ízlés fiziológiája. Ford. Ambrus Zoltán, Ambrus Gizella. Első kiadás. Bp. 1912. Singer és Wolfner. 1 t. 303 l. Korabeli félvászon kötésben
Nagy Dezső: Dinamika. A szöveg közé nyomtatott 259 ábrával. Bp., 1905. Magyar Mérnök és Építész Egylet. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. Gerincen kis kopással.
Dr. Temesváry György: A kábítószerekről. Különös tekintettel az általuk előidézett kóros megszokásra és toxicomania elleni küzdelemre. (Az idevonatkozó magyar törvények és rendeletek gyűjteményével.) Dr. Pekár Gyula előszavával. Bp.,(1936),Hornyánszky Viktor Rt. Magyar Kir. Udv. Könyvnyomda, 167 p. Kiadói egészvászon-kötés. Szép állapotban.
Balogh Kálmán: Orvosi Műszótár. Szerkesztette-- Bp., 1883, Eggenberger-féle Könyvkereskedés (Hoffmann és Molnár.) Átkötött kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, kijáró elülső szennylappal, intézményi bélyegzővel, de egyébként belül jó állapotban./Kálmán Balogh: Medical Dictionary. Bp.,1883, Eggenberger. Linenbinding, with damaged spine, in Hungarian language.
Vörös József: Tereptan, terepábrázolás, térképhasználat, terepfelmérés. Budapest, 1943, M. Kir. Honvéd Térképészeti Intézet, 346 p. + XV melléklet. Félvászon kötésben. Az összes melléklettel, valamint Zeiss Aerotopograph 3d szemüveggel. Jó állapotban.
Dr. Kollarits Jenő: Jellem és idegesség. A jellem és az idegesség mibenlétéről, keletkezéséről, valamint az idegesség megelőzéséről. Bp., 1918, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. Kiadói egészvászon-kötés, kissé laza fűzéssel.
Dr. Gróf Béla-Révy Dezső: Gazdasági növénytan. Gazdasági népkönyvtárak és gazdasági iskolák számára. Bp., 1929, Pátria Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt. Kiadói egészvászon kötésben.
Ludwig Büchner (1824-1899): Sechs Vorlesungen über die Darwinische Theorie von der Verwandlun der Arten und die erste Entsehung der Organismenwelt. Leipzig, 1868, Theodor Thomas, VIII+400 p. Korabeli kopottas félvászon-kötés, kissé foltos lapokkal, ceruzás aláhúzásokkal, márványozott lapélekkel, német nyelven./ Contemporary half-linen-binding, with worn cover, with a little bit spotty pages, with ...