Rudolf emlék-album. A magyar irók és művészek szíves közreműködésével szerkesztette Cziklay Lajos. Budapest, 1897, Rigler József Ede Papírnemügyár Rt. ny., Kispesti Rudolf Fogadalmi Templom felépítésére alakult országos bizottság, 288 p. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrált. Átkötött javított kötésben, rossz állapotban, kopottas viseltes borítóval, szakadt címlappal, kijáró ol...
Bársony István: A rab király szabadon. Fantasztikus állatregény. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é.n., Singer és Wolfner. Kiadói festett, aranyozott, dombornyomott félvászon-kötésben, rossz állapotban, kopottas borítóval, javított gerinccel, a lapok egy részének a széle szakadozott, hiányos, pár lap kijár, az utolsó két lapon firka.
Gué Pál: Sebzett szívek. Fordította Győry Ilona. Bp., é.n. ,Légrády Testvérek, 252 p. Átkötött félvászon-kötés, szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal, pár lap kissé foltos.
E. Permjak: Nem nehéz a választás. A szerző és fiatal barátai kalandos utazása a mesterségek birodalmában. Fordította Botos Imre. Bp., (1948), Új Magyar Könyvkiadó. Számos szöveg illusztrációval. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé kopottas, kissé sérült gerinccel.
Tisza Etelka: Nagy és dicső emberek történetei. Budapest, é.n., Légrády, 125+1+161+1 p. Kiadói szecessziós félvászon-kötés, kissé kopottas, kissé foltos borítóval.
A Budapesti Ujságírók Egyesülete Almanachja. Bp., 1905, Korvin Testvérek - ny. Kiadói, festett díszesen aranyozott, dombornyomásos egészvászon kötésben, dízses szennylapokkal, szecesziós lapszéli dízsekkel, Vaszary János, Poll Hugó, Thorma János, Bihari Sándor, Szikszay Ferenc, Fényes Adolf, Tolnay Ákos és mások egészoldalas képeivel illusztrálva, széteső állapotban de kompletten