Herzl Tivadar: "Ha akarjátok, nem mese..." Szemelvények Herzl Tivadar naplójából, cikkeiből, beszédeiből. Jegyzetekkel és függelékkel. Javne-könyvek 5. Bp.,1944, Magyar Zsidók Pro Palestina Szövetsége, 152 p. Kiadói sérült papírkötésben
A zsidók egyetemes története III. kötet.: Izrael népének története. A második zsidó állam alkonyától Mohamed fellépéséig. Graetz nagy műve alapjén és különös tekintettel a magyar zsidók történetére. Szerk.: Szabolcsi Miksa. A magyar zsidók történetére vonatkozó részeket összeállította Dr. Kohn Sámuel. Bp., 1907, Phönix Irodalmi Rt., XIII+616 p. Kiadói szecesziós festett aranyozott egészvászon-köté...
A zsidók egyetemes története V. kötet.: Izrael népének története. Az általános üldözés századai. A kabal föltünésétől a spanyolországi számüzetéséig (1230-1492) Függelékül: A amagyar zsidók története. A vegyes házból származó királyok alatt. (1301-1526) Graetz nagy műve alapjén és különös tekintettel a magyar zsidók történetére. Szerk.: Szabolcsi Miksa. A magyar zsidók történetére vonatkozó részek...
Mákzór imádságos könyv az év minden ünnepnapjára VIII. kötet: Peszách-ünnep utolsó két napjára. Magyarra fordította: Schön József. Bp., 1906, Schwarz Ignácz. Korabeli félvászon-kötés, festett lapélekkel
Mákzór imádságos könyv az év minden ünnepnapjára. Magyarra fordította Schön József. I. kötet. Bp., Schlesinger József. Kiadói egészvászon kötés, megviselt állapotban.
2 db Ámos Imréről szóló könyv: Kőbányai János: Az apokalipszis képköltője Ámos Imre. Bp., 2005. Múlt és Jövő. Kőbányai János: Az apokalipszis aggadája. h. n., 1999, Múlt és Jövő.