cca 1930 Két lap a világutazó Bartha-Sulkowszky motoros páros emlékkönyvéből, kéziratok fényképek / 1930 2 pages from the book of the world traveller motor-riders Bartha-Sulkovszky
cca 1930-1940 Különféle régi füzetek, 8 db, kettőben földrajzi témájú jegyzetekkel, néhány szövegközti rajzzal, valamint hatban vallási témájú, 1936-1946 közötti bejegyzésekkel, Rákoshegy, változó állapotban.
cca 1932 Navratilné Hegedűs Rózsika, Jókai Mór keresztlánya, Hegedűs Sándor miniszter férjének gyűjtése: Hadd Írjak én is! címmel. A géppel írt szövegeket,. novellákat, újságkivágásokat tartalmazó mappában kézzel írt feljegyzések is vannak. Félvászon kötésben.
Navratilné Hegedűs Rózsika, Jókai Mór keresztlánya, Hegedűs Sándor miniszter férjének feljegyzései. "Nevessünk útközben - 6 generáczió mondásai" címmel. A nagyrészt géppel, kis részt kézzel írt füzetben Jókai Mór, LIszt Ferenc, Hegedűs Sándor és a századelő társasági életéből vett, nagyrészt nem ismert anekdoták szerepelnek. 107 géppel írt, 7 kézzel írt oldal. Dedikálva. Egészvászon borítással.
1938 Lord Rothermere (Sidney Harold Harmsworth) 1868-1940 magyar revíziós törekvéseket támogató angol főrend saját kézzel aláírt, személyes hangú levele levele Bárczy István budapesti polgármesternek melyben megköszöni neki magyarországi tartózkodása alatt való segítségét ls szívélyességét. Egy őt ábrázoló jelvénnyel / Autograph letter of .Lord Rothermere (Sidney Harold Harmsworth) to state secrea...
cca 1939 Horthy Miklós út (ma Bartók Béla út) 75. sz. ház dokumentációja, benne alaprajzzal, a házról készült skiccekkel, rajzokkal, a Fővárosi Közmunkák Tanácsának tervpályázati hirdetményével, jegyzőkönyvvel, változó állapotban.
1939 A budapesti Szent Imre kollégium (Ráday utca) tatarozásának dokumentumai, két tervrajz, skiccek, számla, költségvetés, levelek, meghatalmazás, a résztvevő vállalkozók, szakemberek és a kollégium vezetősége között, változó állapotban
1940 Mihályi Károly Zoltán (1891-?) amerikai emigráns magyar politikus, demokrata állami képviselőjelölt saját kézzel aláírt levele, valamit az őt bemutató újságcikk kivágása.
1945-1946 9 db gépelt levél a budapesti 1945-1946-i állapotokról, számos érdekes részlettel, Fonyódra, Kiss Kálmán (?-?) nyugalmazott vármegyei árvaszéki elnök részére megküldve