Pohárnok Zoltán, Takács Marianne: Spanyol festészet. Ars Mundi VI. kötet. Bp., 1942, Officina. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, gerinccel.
Kiadói kolligátum kötet. Az Ars Mundi sorozat négy kötete egybekötve. Dercsényi Dezső: A mozaik.; Dobrovits Aladár: Egyiptom festészete; Homér Lajos: Keleti miniaturák. Bp., Officina, 1944. Kiadói félvászonkötésben.
Georg Simmel: Velence, Firenze, Róma. Művészetelméleti írások. Budapest, Atlantisz Medvetánc, 1990, 164 p. Papírkötés, könyvtári bejegyzéssel, jó állapotban
Horváth Henrik: Budapest Művészeti Emlékei. Magyarország Művészeti Emlékei II. Szerkeszti Gerevich Tibor. Budapest, 1938, Műemlékek Országos Bizottsága, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói némileg kopottas félbőr kötés. Töredék, csak második, kötet.
Two Years 1983-1984. Israeli Art. Qualities Accumulated. Tel Aviv, 1984, The Tel Aviv Museum. Kiadói papírkötés, angol és héber nyelven./ Paperbinding, in English and Hebrew languages.
Európai Folklór Intézet évkönyvei, 2 db: Hungarian Heritage Volume 8-9. Szerk: Csonka-Takács Eszter, Hoppál Mihály. Bp., 2007-2008, European Folklore Institute. Kiadói papírkötés, angol nyelven./ Paperbinding, in English language.
Vélics László: Vándorelőadásaim az egyházi művészetről. Bp., 1912, Szent-István-Társulat, Stephaneum Nyomda Rt., 197 p.+9 t. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, kissé szakadozott papírborítóval, egyébként jó állapotban.
Major Ervin: Fejezetek a magyar zene történetéből. Válogatott tanulmányok. Magyar Zenetudomány 8. Bp.,1967, Zeneműkiadó Vállalat. Kiadói félvászon-kötés.