Ludwig Schnorr von Carolsfeld: Porzellan der europäischen Fabriken des 18. Jahrhunderts. Bibliothek für Kunst- und Antiquitätensammler 3. Berlin, 1916, Richard Carl Schmidt & Co. Második kiadás. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
Meisterwerke der Holzschneidekunst aus dem Gebiete der Architektur, Skulptur, und Malerei. 7. Band. Leipzig, 1885, J.J. Weber. Kiadói aranyozott egészvászon kötés. A fafaragó művészet remekművei. A könyvben számos egészoldalas illusztrációval, német nyelven. Megviselt állapotban / Book about woodcarving-art, in german language with a lot of illustrations. In poor condition. The book is damaged.
Moderne Kunst in Meister-Holzschnitten. Nach Gemalden und Sculpturen Berühmter Meister Der Gegenwart. XIII. Band. Berlin, é.n. [cca 1900], Rich. Bong. Kiadói festett egészvászon borító, egész- és kétoldalas illusztrációkkal. Német nyelvű könyv a modern művészetről a XIX. század végéről. Megviselt állapotban. A borító kopott. A gerince sérült. A kötése meglazult, sérült. A könyvből számos lap hiány...
H. Knackfuß: Rembrandt. Künstler-Monographien 3. Bielefeld&Leipzig, 1924, Velhagen & Klasing. Kiadói papírkötés, megviselt állapotban, foltos, hullámos borítóval, lapokkal, német nyelven. Iván Szilárd (1912-1988) festő, grafikus aláírásával. / Paperbinding, with spotty and wavy pages, and cover, in poor condition, in German language. With signature of Szilárd Iván, painter, graphic artist.
Werkstatt Rixdorfer Drucke. Oeuvre Verzeichnis: Bremer, Schindehütte, Vennekamp, Waldschmitt. Szerk.: Ohff, Heinz. Berlin, 1970, Merlin Verlag. 4 db német nyelvű művészeti könyv számos érdekes műalkotással. Kartonált papírkötésben, karton védőtokban, jó állapotban. / 4 German art publications with a lot of interesting artworks. Hardcover, in cardboard case, in good condition.
Isskustvo sovetskogo paleha. L'art palekh sovietique. The Art of Soviet Palekh. Szerk.: Ustinova, E. A.; Matveyeva, N. I. Moszkva, 1958, Sovetskij hudozhnik. 39 alkotás, orosz, francia és angol nyelvű kísérőfüzettel. Nagy, vászonkötésű mappába rendezve, jó állapotban.