Istvánffy Gyula, Csík-Madéfalvi dr.: A Clusius-codex mykologiai méltatása, adatokkal Clusius életrajzához -- Études et commentaries le code de l'Escluse... Bp., 1900. (Franklin ny.) (10)+287p.+ 89 színes t. (2 kihajt.) A címlap 91 táblát jelez, de a mű így teljes (a kihajtható táblákat kettőnek vették). A kor egyik legnagyobb növénytani tudósának tartott, németalföldi.Clusius a nagyműveltségű főúr...
Varró Aladár Béla: Gyógynövények gyógyhatásai. Növényi gyógyszerek. Előszóval ellátta: Dr. Bucsányi Gyula. Hajnal László grafikus rajzaival. Bp.,(1941), Novák Rudolf, 400 p.+ XVII színes táblával. Számos szövegközti rajzzal illusztrálva. Kiadói illusztrált aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott, kissé sérült borítóval, a kötése sérült, a 160-161. oldalak között javított.
Rudinai Molnár István: A fatenyésztés. Különös tekintettel a községi faiskolákra és befásításokra. A m. kir. földmivelésügyi minister kiadványai 10 sz.Bp.,1911, Pallas, 370 p. Hetedik, átnézet és bővített kiadás. Szövegközti ábrákkal. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, intézményi bélyegzővel, egyébként jó állapotban.
Jávorka Sándor-Csapody Vera: Erdő mező virágai. A magyar flóra színes kis atlasza. Függelék: Az északi-Kárpátok virágai. Bp., 1958, Mezőgazdasági Kiadó. Harmadik, javított kiadás. Kiadói félvászon-kötés.