Ókori lexikon I-II. kötet. Szerk.: Pecz Vilmos. Bp.,1902-1904, Franklin-Társulat. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, jó állapotban.
Steier Lajos: A szabadságharc revideált története sorozat 3 kötete: Görgey és Kossuth; Az 1849-iki trónfosztás előzményei és következményei; Haynau és Paskievics 1. köt. Bp., é. n. Kicsit kopott vászonkötésben, jó állapotban.
Kossuth Lajos: Irataim az emigráczióból II-III. II. kötet: A villafrancai béke után. III. kötet: Remény és csapások kora. Bp., 1881-1882. Athenaeum, Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopottas borítóval, a III. kötet címlapja hiányzik.
Bán Péter (szerk.): Heves megye történeti archontológiája (1681-) 1687-2000. A Heves Megyei Levéltár forráskiadványai 14. Eger, 2011, Heves Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
(Fraknói) Frankl Vilmos: A hazai és külföldi iskolázás a XVI. században. Budapest, 1873, Eggenrerger F. Magyar Akadem. Könyvárus (Hoffman és Molnár), VIII+424 p. Kiadói papírkötés, sérült, megviselt állapotú kötéssel.
Ferrero: Róma nagysága és hanyatlása I-VI. kötet. Fordította: Lakatos László, Lendvai István. Világkönyvtár 22-24,30-32. kötet. Bp.,é.n., Révai. Második kiadás. Korabeli átkötött egészvászon-kötés, változó állapotban, az I. kötetben a címlap kijár, az I. és III. kötetben javított lapokkal.