Mátyás király. Emlékkönyv születésének ötszázéves évfordulójára. Szerk.: Lukinich Imre. I. köt. Bp., 1943, Franklin. Gerincén sérült, felhasadt kiadói félbőrkötésben, belül kiváló állapotban.
Sporschil, Johann: Geschichte der Hohenstaufen. Braunschweig, 1843, Verlag von George Westermann. Félvászon kötés, acélmetszetekkel illusztrált, festett lapszélek, lapok foltosak, egyébként jó állapotban.
Edmund és Jules de Goncourt: A nő a XVIII. században I-II. Fordította Wildner Ödön és Fábry Rezső. Kis Helikon 15-16. Bp.,(1921), Rózsavölgyi és társa, 292+4+265+3 p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói karton-tokban, jó állapotban Megjelent 3100 példányban. Számozatlan példány.
Takáts Sándor: Emlékezzünk eleinkről. Bp.,[1929], Genius, 594+2 p. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti papírborítót bekötötték, intézményi bélyegzővel, kissé kopott borítóval. Első kiadás.
Takáts Sándor: Régi magyar kapitányok és generálisok I-II. Bp., é.n., Genius. Második, bővített kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopottas borítóval, javított kötéssel.