Régi gyár a váci úton. A Láng Gépgyár 90 éve. Bp., 1960, Sztálinvárosi-Nyomda. Számos fekete-fehér fényképpel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés. Jó állapotban.
A Magyar Sajtó Évkönyve 1936. Szerk.: Sziklay János, Szász Menyhért. Bp., 1936, Hungária Lloyd Lapkiadó. Kissé kopott, aranyozott kiadói félbőr kötésben.
Mályusz Elemér: A magyar rendi állam Hunyadi korában. Bp., 1958, Akadémiai Kiadó-Magyar Történelmi Társulat, 152 p. Kiadói papírkötés, szakadozott, foltos,kissé hiányos borítóval.
Győry János: A kereszténység védőbástyája. Magyarország képe a XVI. századi francia irodalomban. Minerva-könyvtár. XLII. kötet. Bp.,1933, Minerva, (Pécs, Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda Rt.-ny.), 61+3 p. Kiadói papírkötés, a borítója leszakadt, de belül jó állapotban.
Dr. Karácsonyi János: Szent István király élete. Bp, 1904, Szent István-Társulat, 125 p. Kiadói papírkötés, megviselt állapotban, az elülső borítója leszakadt a könyvtestről, a hátsó borító hiányzik, a gerince hiányzik, a fűzése sérült.
Brankovics György: Az 1848/49-iki szabadságharc története. Történelmi könyvtár. 59. füzet. Bp., 1906, Franklin-Társulat. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói illusztrált papírkötésben, kissé szakadt borítóval. Első kiadás.
Jan Filip: A kelta civilizáció és öröksége. Fordíotta: Horváth Ferenc. Bp., 1966, Gondolat. Fekete-fehér képtáblákkal és szövegközti ábrákkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Skultéty Csaba: A Szabad Európa Rádiótól az Ung partjáig. Bp.,2000,Magyar Nyelv és Kultúra Nemzetközi Társasága. Kiadói papírkötésben. A szerző által dedikált.