Botos János: A Bizományi Kereskedőház és Záloghitel Rt. és jogelődei története. (1773-1993.) Bp.,1993,BÁV Rt. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 2000 példányban.
Földy János: Világostól Josephstadtig. 1849-1856. Földy János naplótöredékeiből közreadta Balassa Imre. Bp, 1939, Kir. Magy. Egyetemi Ny. Számos egész oldalas rajzzal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötésben.
A parasztság Magyarországon a kapitalizmus korában I-II. kötet. Szerk.: Szabó István. Bp., 1972, Akadémiai Kiadó. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
A Magyar Sajtó Évkönyve 1938. Szerk.: Sziklay János, Szász Menyhért. Bp.,1938, Hungária Lloyd Lapkiadó. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, a hátsó szennylapon bejegyzéssel.
Pethő Sándor: Világostól Trianonig. A mai Magyarország kialakulásának története. Bp., 1925, Enciklopédia. Kiadói egészvászon kötés, gerincnél kissé szakadt, egyébként jó állapotban.
Gyomlay Gyula: A görögök története a római hódítás koráig. Nagy képes világtörténet. Bp., Franklin. Félvászon kötés, festett lapszélek, kopottas állapotban.
A fasiszta, szovjetellenes, antidemokratikus sajtótermékek jegyzéke. I-IV. Bp., 1945-1946, Magyar Miniszterelnökség Sajtóosztálya, (Szikra-ny.), 72+63+39+3+31 p. Kiadói papírkötés, a II. füzet szakadozott borítóval, a III. füzet 2. kiadás.
4 db könyv - Dénes János: Őfelsége a magyar nép; Szilassy Sándor: Magyarország a szakadék szélén; Gróf Stomm Marcel altábornagy: Emlékiratok. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.