Közgazdasági enciklopedia. 1-3. köt. Szerk.: Szterényi József. Bp.,(1929) ,Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítókkal, az I. kötet borítója foltos, a I. kötetben a 3-4. oldal, és az előszó lapja kissé sérült, részben kissé összeragadtak, de a szöveg olvasható, a II. kötetben a szennylapok sérültek, az elülső szennylap kijár, a III. kötetben a hátsó szennylap hiányzik. Négy kötetben teljes.
A II. Békéscsabai Nemzetközi Néprajzi Nemzetiségkutató Konferencia előadásai I-III. kötet. Szerk.: Eperjessy Ernő, Krupa András. Bp-Békéscsaba, 1981, Művelődési Minisztérium Nemzetiségi Önálló Osztálya, 257+258-514+515-754 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Megjelent 1000 példányban.
A II. Békéscsabai Nemzetközi Néprajzi Nemzetiségkutató Konferencia előadásai I-III. kötet. Szerk.: Eperjessy Ernő, Krupa András. Bp-Békéscsaba, 1986, Művelődési Minisztérium Nemzetiségi Önálló Osztálya, 345+346-665+666-973 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Megjelent 1500 példányban.
John Elliot Cairnes: Vezérelvek a közgazdaságtan köréből újból kifejtve. Fordította: Jónás János. Magyar Közgazdasági Könyvtár VI. Bp.,1908, Grill Károly. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas borítóval és gerinccel, márványozott lapélekkel, Láng Lajos magánykönyvtári bélyegzőjével. Ritka!
dr. Jancsó Benedek: Magyar nyelvtudomány-történeti tanulmányok a XVI-XVII. századból. Bp., 1881. Aigner Lajos. Károlyi Gyuláné tulajdonosi névbejegyzésével. 194p. Későbbi félvászon kötésben. Jó állapotban. Ritka!
Báró Láng Lajos: A statisztika története. Bevezetésül Magyarország statisztikájához. Bp.,[1913]Grill Károly, NAP nyomdája (Mérei Jenő és társai bt.), IX+2+434+1 p.+1 t. (Egy kihajtható) Korabeli aranyozott félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kis sérüléssel a gerincen, hiányzó elülső előzéklappal, 288-289 oldalak között kissé laza fűzéssel.
Dr. Fanta Róbert Adolf: Társadalom és vallás. Nagyvárad, é.n.(1912),Neumann Vilmos Könyvnyomdája, Szerzői kiadás, 152+IV+3 p. Kiadói kopottas szecesziós aranyozott egészvászon-kötés, egy-két foltos lapszéllel.
Zoltán József: Népi szórakozások a reformkori Pest-Budán. (Az 1959-ben készült tanulmány első kiadása.) Gaal György A tudós palótz avagy Furkáts Tamásnak Mónosbélbe lakó sógor-urához irtt levelei. /1-6. köt./ (Az 1803-1804-ben megjelent mű hasonmás kiadása) Budapest, 1975, készült a FSZEK Budapest Gyűjteményének gondozásában, 1000 példányban, fekete fehér képekkel, papírkötésben
Dr. Vári Dezső: A classica-philologia encyclopaediája. A classica-philologia tudományának módszertanába bevezető kézikönyv. Bp., 1906, Athenaeum, XXXVIII+486 p. Kiadói papírkötés, megviselt állapotban, szakadozott borítóval, sérült gerinccel, néhol ceruzás aláhúzással, a hátsó borító részben megfakult, részben felvágatlan lapokkal.
Bertrand Russell: A filozófia alapproblémái. Fordította, előszóval és jegyzettekkel ellátta: Fogarasi Béla. Természet és Társadalom 4. Budapest, 1919, Új Magyarország Részvénytársaság. Átkötött egészvászon, 132 p.
Katona Béla: Magyarország közgazdasága. Közgazdasági évkönyv 1940 évről. Bp.,(1941), Gergely R., 610 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé fakó gerinccel, jó állapotban.