Balás Károly: A jövedelemeloszlás főágai a kapitalizmus korában. Fejezetek a politikai gazdaságtan köréből. Első rész. Bp., 1913, Eggenberger-féle Könyvkereskedés. Korabeli egészvászon-kötés, megviselt állapotban, a címlap javított, a hátsó kötéstáblán, és a lapok egy részének alsó részén golyó ütötte sérülésekkel, de a szöveg épp és teljes. Első kiadás. Ritka.
A Szociológiai Könyvtár 4 kötete: Feliz La Dantec: a biológiai filozófia elemei. H. Leopold Lajos: A presztízs; Kropotkin: A kölcsönös segítség, mint természettörvény. Daniel Arnold: Föld és társadalom. Bp., 1905-1908 Athenaeum. Egészvászon sorozatkötésben.
Dr. Teghze-Gerber: Általános államszámviteltan. (A közháztartások alaki rendje.)+A magyar állami számviteli rendszer módosítása az 1924. évi IV. tc. Alapján. Bp., 1927-1929, Szerzői kiadás-Toldy Lajos Könyvkereskedése, XVI+367+128 p. Későbbi átkötött félvászon-kötés, kopottas borítóval, szakadt, részben hiányos címoldallal.
Jászi Oszkár: Művészet és erkölcs. Társadalomtudományi Könyvtár. Bp., 1904, Politzer Zsigmond és Fia. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés. Első kiadás.
Ballagi Mór, György Aladár: Kereskedelmi szótár I-II. (I. Német-magyar rész. II. Magyar-német rész.)(Egybekötve.) Bp., 1887, Franklin. Átkötött kopottas modern félvászon-kötés, de belül jó állapotban.
Finnugor témájú könyvek, 2 db: Zsirai Miklós: Finnugor rokonságunk. Budapest, 1994, Trezor Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, kissé gyűrött papírborítóval, szövegközti fekete-fehér fotókkal, és ábrákkal illusztrálva, valamint három térképmelléklettel. A finnugorok világa. A II. Finnugor Világkongresszus tiszteletére. A magyarságkutatás könyvtára XIX. Szerk.: Nanovszky György. Budapest, 1996, augusztus 16-21. Budapest-Moszkva, 1996, Teleki László Alapítvány. Kiadói kartonált papírkötés, a borító egyik sarkánál kisebb sérüléssel, színes fotókkal, táblázatokkal, a finnugor nemzetek zászlóival és címereivel, térképekkel illusztrálva.
Népi kultúra - Népi társadalom. MTA Néprajzi Kutató Csoportjának évkönyve V-VI. kötet. Szerk.: Ortutay Gyula. Bp., 1971, Akadémia kiadó. Kiadói egészvászon-kötés.
Dr. Th. H. Van De Velde: A tökéletes házasság élettana és megvalósítása. Fordította: Dr. Feldmann Sándor. Budapest, 1926, Rozsnyai Károly. Kiadói egészvászon-kötésben, geincen kis sérüléssel
Világlexikon. Könyv mindenről mindenkinek. Budapest, 1927, Enciklopédia Rt. Kiadása. Második, átdolgozott és bővített kiadás. Kiadói aranyozott gerincű félbőr kötésben, kopottas