Mihályfalusi Dr. Forgon Mihály: Gömör-Kishont vármegye nemes családai. II. kötet. K-Z. Kolozsvárt, 1909, Gámán J., 361+7 p. Átkötött papírkötés, az eredeti elülső borítót az átkötéskor felhasználták, a hátsó borítót bekötötték, az utolsó lapon folt.
Debrecen sz. kir. város és Hajdú vármegye. Szerk.: Csobán Endre. Főmunkatárs: Dr. Herpay Gábor. Vármegyei Szociográfiák XII. Bp., 1940, Vármegyei Szociográfiák, (Merkantil-ny.), 332 p.+XVI (képek)+12+XV p.+264 számozott hasáb (adattár, oldalnként 3 hasáb elrendezéssel). Szövegközti rajzokkal, ábrákkal, valamint XVI táblával illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a város és a vármegye dombornyomásos címerével, kopott, foltos borítóval, intézményi bélyegzővel.
Lechner Lajos: Szeged újjá építése. A szerző saját kiadásában Budapesten 1891-ben megjelentetett kötet hasonmás kiadása tervlap-mellékletekkel, dr. Meggyesi Tamás előszavával és dr. Péter László utószavával. Szeged, 2000, Magánkiadás,(Presskontakt), XV+8+92+XVII (fekete-fehér illusztrációk)+XI-XV p.+7 tervlap melléklet. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, tervlap-mellékletekkel.
Holub [Emil]: [A Fokvárostól a masukulumbék országába 1883-1887, és kivonat a "Hét év Afrikában" című műből 1872-1879]. 1-2. köt.
Bp., 1890-1891, Ráth Mór. Mindkét kötet címlapja hiányzik. Kissé kopott félvászon kötésben.
Település-iskola-társadalom. Tanulmányok Győr-Moson-Sopron megye és Burgenland iskolatörténetéből. Szerk.: Kovátsné Németh Mária. Győr, 1996, Magyar Pedagógiai Társaság Győr-Moson-Sopron Megyei Tagozata. Magyar, angol és német nyelven. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
A szerkesztő bizottság elnökének,
Kovátsné Németh Mária dedikációjával.
Budapest Története képekben 1493-1980. Képkatalógus I.-II. kötet. Főszerkesztő: Dr. Breza László. Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Budapest Gyűjteménye. Bp.,1982,1983, Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár. Kiadói egészvászon kötésben, volt könyvtári példány.
Mukicsné Kozár Mária/Marija Kozar-Mukic: Szlovénvidék. A Szlovén Etnikai Terület Néprajzi Topográfiája 20. század. / Slovensko porabje. Etnoloska Topografija Slovenskega Etnicega Ozemlja. Ljubljana-Szombathely, 1984, Edvard Kardelj Egyetem Bölcsézettudományi Karának Tudományos Intézete-Savaria Múzeum, 225+2+21+1 p. Fekete-fehér fotókkal, két térképpel illusztrálva. Magyar és szlovén nyelven. Kiadói papírkötés. Megjelent 800 példányban.
Sacelláry Pál: Pest-Budai Mozaik. Rajzok a szabadságharc előtti évek Pestjének társadalmi életéből. Bárczy István előszavával. Bp.,[1933], Rózsavölgyi és Társa, 82 p. Későbbi átkötött félbőr-kötés, intézményi bélyegzővel. Megjelent 600 példányban. Számozatlan példány.
Bölöni Farkas Sándor: Utazás Észak-Amerikában. Sajtó alá rendezte, és bevezetővel ellátta: Remenyik Zsigmond. Bp.,1943, Officina. Átkötött egészvászon-kötés, kis sérüléssel a gerincen.