J. M. Charcot: Előadások az idegrendszer betegségeiről III. kötet. Fordította: Dr. Moravcsik Ernő Emil. Bp., 1889, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, 367+4 p. Szövegközti fametszetes illusztrációkkal. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Dr. Ilosvay Lajos: Bevezetés a szerves chemiába. I. Szénhidrogének. Természettudományi Könyvkiadó Vállalat LXXVI. A XII. (1905-1907. évi cziklus) 2. kötete. Bp., 1905, K. M. Természettudományi Társulat, X+2+303 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel.
Dr. Luckhaub Gyula-Oravecz Károly: Algebra. A felső kereskedelmi iskolák I-II. évf. számára. Bp.,é.n., Franklin. Második kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült, kissé hiányos gerinccel, ceruzás bejegyzésekkel.
Weismann Ágost: Az élet határai. Fordította: Cserny Dezső. Darwin-Könyvtár 8. sz. Bp.,1914, "Darwin", (Fejér és Glatter-ny.), 63 p. Kiadói papírkötés, szakadozott, részben hiányos gerinccel, az elülső borító alsó sarkán hiány.
Jean Lamarck: A fajok átalakulása. Fordította: Haner Viktor. Darwin-Könyvtár 6. sz. Bp.,1914, "Darwin", (Fejér és Glatter-ny.), 63 p. Kiadói papírkötés.
Fehér Ipoly (szerk.): A magyar orvosok és természetvizsgálók 1874. [...] Győrött tartott XVII-ik nagygyűlésének történeti vázlata és munkálatai. Bp., 1875, Franklin. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.