Sztrókay Kálmán: A természet titkai nyomában. Say Kornél 100 rajzával és 4 műmelléklettel. Budapest, é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon kötésben. Eredeti papír védőborítóval. Jó állapotban
Vadász Elemér: A geológus munkája. Bevezetés a földtani megfigyelésbe. I-II. kötet. (Egybekötve.) Ma és holnap. (Pécs, 1928), Danubia,(Dunántúli Nyomda-ny.), 222+2 p. Átkötött félvászon-kötés, jó állapotban.
Prof. Dr. Lassar-Cohn: Einführung in die Chemie in leichtfasslicher Form. Bp., 1903, Leopold Voss. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, német nyelven./ Linen-binding, in German language.
Gheyselinck R.: A nyughatatlan föld. Fordította: Bogsch László. Bp., 1941, Kir. Mir. Természettudományi Társulat. Fekete-fehér fotókkal, és ábrákkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, folttal a papírborító gerincén, jó állapotban.
Balbi Adorján: Egyetemes Földrajza a művelt közönség számára Átdolg. és kibőv. Czirbusz Géza.. I. kötet. Általános rész. A szövegbe nyomott számos ábrázolattal és térképmelléklettel. Nagybecskerek, 1893, Pleitz Fer. Pál. Korabeli félvászon kötésben.