Lugosi Lugo László: Klösz György 1844-1913. Bp.,2002, Polgart. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Gazdag képanyaggal illusztrálva, magyar és angol nyelven. / Paperbinding, in paper cover, in Hungarian and English
Mai Manó fotográfiái. Szerk.: Kolta Magdolna. Bp., 2003, Ab Ovo - Magyar Fotográfiai Múzeum. Kartonált papírkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
American art in the 20th Century. Painting and Sculpture 1913-1993. Szerk.: Christos M. Joachimides and Norman Rosenthal. London, 1993, Royal Academy of Arts. Angol nyelven. Kiadói papírkötésben.
A százéves Nemzeti Színház. Az 1937/38-as centenáris év emlékalbuma. Bp. 1938, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt.,(Pallas-ny.), 351 p.+16 t. (színes, Horthy Miklós képpel!) Rendkívül gazdag szövegközti és egész oldalas képanyaggal. Kiadói aranyozott barna egészbőr-kötésben
Kassák Lajos életműkiállítás. Debrecen. Kossuth Lajos Tudományegyetem. 1969. augusztus-szeptember. Kiállítási katalógus. A kiállítás képzőművészeti részét rendezték: Perneczky Géza és Tilness Béla. Irodalmi részét rendezték: Ternai András és Tilness Béla. A bevezető tanulmányt írta Perneczky Géza. Fotó: Vattay Elemér. Debrecen, 1969, Alföldi Nyomda, 20 p.+6 t. (Kétoldalas, részben színes.) Magyar, angol, francia és német nyelven. Kiadói papírkötés, a borítója szakadt. Megjelent 2000 példányban.
Divald Kornél: Magyarország művészeti emlékei. Bp., 1927, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
B. Nagy László: A látvány logikája. Bp.,1974,Szépirodalmi. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
B. Nagy László (1927-1973) újságágíró, filmkritikus, dramaturg, műfordító halála után megjelent, izgalmas filmművészeti írásainak gyűjteményes kötete.