Schandl József: Juhtenyésztés. Függelék: A kecske tenyésztése. Bp.,1960, Mezőgazdasági Kiadó. Harmadik, átdolgozott kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, foltos papírborítóval, a hátsó kötéstábla foltos, az utolsó egy-két lap foltos, hullámos.
Dr. Ormándy Miklós: Növénytan a gimnáziumok IV. osztálya számára. Bp.,1910, Franklin-Társulat. Második-kiadás, 222 p.+XII t. Színes táblákkal. Átkötött félvászon-kötés, jó állapotban.
Csatári-Szűts Kálmán-Komjáti István: Borsó és babtermesztés. Mezőgazdasági Kiskönyvtár. Bp.,1965, Mezőgazdasági Kiadó. Második, átdolgozott, bővített kiadás. Kiadói kissé kopottas félvászon-kötés.
Dr. Anghi Csaba: Nutria- és nyérctenyésztés, perzsa- és pannofixprém termelés. Bp.,1961, Mezőgazdasági. Kiadói papírkötés, az elülső borító hiányzik, a felsző lapszéleken egérrágta nyomokkal.
Soós István: Borászati mikrobiológia. (Borgazdaság I. kötet II. rész.) Bp., 1954, Mezőgazdasági. Második, átdolgozott kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopottas borítóval, de belül jó állapotban.
Dr. Gazdag László: A bor- és az üdítőital-gyártás alap- és segédanyagai. Élelmiszeripari szakmunkáskönyvtár. Bp.,1982, Mezőgazdasági. Kiadói papírkötés. Megjelent 2000 példányban.
Rácz Sándor: A homoki szőlőművelés. A m. kir. földmivelésügyi minister kiadványai 1. Bp.,1901, Pallas, 103+8 p. Második, teljesen átdolgozott és kibővített kiadás. Átkötött félvászon-kötés, az átkötéskor az elülső borítót felhasználták.
Pali Bácsi: A kis konyhakertész. [Falusi könyvtár 43.] Bp., 1891, Franklin-Társulat, 116 p. Átkötött egészvászon-kötés, foltos, intézményi bélyegzővel.