Ujabb Nemzeti Könyvtár. Második folyam. Ötödik füzet. Szalárdi krónikája II. Pesten, 1853, Emich Gusztáv. Eredeti kiadói papírkötésben, ázásnyommal. A papírborító hátsó része sérült, szakadozott. Felvágatlan.
Az Zenth Paal leueley magyar nyeluen. Epistolae Pauli lingva Hvngarica donatae. 1884, Franklin Társulat. A 16. századi eredeti kiadás betűhív újrakiadása. Iniciálékkal és metszetettekkel gazdagon illusztrálva. Újrakötve, közepes állapotban.
Bruno Brehm: Így kezdődött. Apis és este.+Ez lett a vége. Brest-Litowsktól a békekötésig. Fordította: Fenyő László. Bp., 1937-1938., Grill Károly. Kiadói félvászon-kötés, kopottas, foltos borítóval, laza fűzéssel.
A Wilhelmstrasse és Magyarország. Német diplomáciai iratok Magyarországról 1933-1944. Összeállították és sajtó alá rendezték a bevezető tanulmányt írták: Ránki györgy, Pamlényi Ervin, Tilkovszky Loránt, Juhász Gyula. Fordították Kallós Pál, Simonffy-Tóth Ernő. Bp., 1968, Kossuth. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborító kissé szakadat, kissé kopottas, de egyébként jó álla...
Fóthy János: Horthyliget, - a magyar Ördögsziget. (Magyar Golgota.) Bp.,(1945), Müller Károly Könyvkiadóvállalat (Gábor Áron),(Légrády-ny.), 89+3 p. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.
Asztalos Miklós- Pethő Sándor: A magyar nemzet története ősidőktől napjainkig. Bp.,(1934), Dante. Kiadói díszesen aranyozott egészvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, a címlap és a V/VI. oldal szakadt, hiányos.