Az "Erdélyi Férfiak Egyesülete" sorozat 9 kötete különféle revíziós témákban (A korszerű nemzeti eszme, A revízió és Franciaország, A revízió útja, stb.), közös tokban, papírkötésben, jó állapotban
Politikai Magyarország. Főszerk.: Szász József. II. kötet. Magyarország története Ferenc császár korától 1910-ig. Bp., 1913, Anonymus Történelmi Könyvkiadó Vállalat. Szövegközti képekkel és önálló táblákkal illusztrálva. Kiadói szecessziós dúsan aranyozott félig bőr, félig pergamen díszkötésben, Dörner és Heimberg-kötés, gerincén aranyozott címfelirattal, az első kötéstáblán a Szentkoronás címer s...
Szívós Donát: Magyar vagyok. A borító Márton Lajos munkája. Bp.,1943, Korda Rt. Kiadói papírkötés. 1922-es 221. sz. "Anonymus" cserkészcsapat bélyegzőjével.
Kacziány Géza: Magyar vértanuk könyve. A szöveg képei a gróf Kreith Béla-féle 1848-49-i ereklye gyűjtemény és Kossuth-Muzeum képtárából valók. Bp.,1906, Vass József, (Révai és Salamon-ny.),143+1 p.+ 12 t. (Egészoldalas színes illusztrációkkal.) Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, egy illusztráció kijár.
Werner Richter: Rudolf trónörökös élete és tragikus halála. Fordította Halász Ernő. Bp., é.n., Béta. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, szakadozott, kissé hiányos papírborítóval.
Magyar Nemzetségi Zsebkönyv I. kötet: Főrangú családok I. rész. Bp., 1888, Magyar Heraldikai és Genealógiai Társaság, XIV+558 p.+11 színes címerkép. Kiadói egészvászon kötés, kopottas borítóval, némileg sérült gerinccel, kissé laza fűzéssel, festett lapélekkel. Uncius! / Linen-binding, with worn cover, and damaged spine, in Hungarian language.
Domenico Mellini (cca 1540-1620): Vita del famosissmoe e chiarissimo Capitano Filippo Scolari, gentil' humo Fiorentino, chiamato Pippo Spano, Conte di Temesvuar etc. Firenze, 1606, Sermartelli, 96 p. Filippo Scolari (cca 1368 - 1426) (Filippo Buondelmonti degli Scolari, Pippo Spano) vagy Ozorai Pipó. Zsigmond (1368-1437) magyar és cseh király, német-római császár bizalmasa, tanácsadója, kiemelke...
Giovanni Francesco Gemelli Careri: Giro Del Mondo Del Dottor D. Gio. Francesco Gemelli Careri. Tomo Ottavo. Contente la seconda Parte de' Viaggo d'Europa, cioé la relazione di due Campagne fatte dall' Autore in Ungheria per mezzo di varie lettere a varie persone indirizzate. Velence, 1719, Sebastiano Coleti, 290+9 p.+ 1 Buda 1686-os ostromát ábrázoló kihajtható rézmetszet. Giovanni Francesco Geme...
Die österreichisch-ungarische Monarchie in Wort und Bild. 1-24. kötet. Teljes! Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben sorozat német kiadása. Auf Anregung und unter Mitwirkung Seiner kaiserl. und königl. Hoheit des durchlauchtigsten Kronprinzen Erzherzog Rudolf (begonnen, fortgesetzt unter dem Protectorate Ihrer kaiserl. Und königl. Hoheit Frau Kronprinzessin-Witwe Erzherzogin Stephanie). Wi...
Friedjung Henrik: Harc a német hegemóniáért (1859-1866) I-III. kötet. Fordította: Junius. Átnézte: Dr. Hoffmann Frigyes. Bp., 1902-1904, MTA. Kiadói aranyozott gerincű zöld egészvászon-kötésben, kis kopásoktól eltekintve jó állapotban.
Gróf Bethlen Miklós önéletírása. Bevezette és sajtó alá rendezte Tolnai Gábor. Magyar Száadok. Bp., é.n., Ardói Könyvkiadó, XXXII+623 p. Átkötött modern félvászon-kötés, kopottas borítóval, de egyébként jó állapotban.