Macaulay B. T.: Lord Clive. Warren Hastings. Az angol Keletindia meghódításának története. Fordította Szász Károly. Pest, 1866, Ráth Mór, 336 p. Kiadói félvászon-kötés, kopottas, sérült borítóval, sérült gerinccel.
Szent István törvényei. Szent István törvényeinek XII. századi kézirata az Admonti Kódexben. A kísérőtanulmányt Györggy György, a bevezetést, a magyar fordítást és a jegyzeteket Bartoniek Emma készítette. Bp., 1988, Helikon. Kiadói műbőr-kötés. Hasonmás kiadás.
Belák Béla (szerk.): Kódexek a középkori Magyarországon. Kiállítás az Országos Széchenyi Könyvtárban. Budapest, Budavári Palota, 1985. november 12. - 1986. február 28. Bp., 1985, Interpress. Kiadói papírkötés, kopottas papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
Bismarck, Otto Fürst von.: Briefe an seine Braut und Gattin. Stuttgart. 1900. J.G. Cotta'sche Buchhandlung. Aranyozott egészvászon kötésben, szép állapotban.
Teleki Pál, gróf: Magyarország az új Európában. -- két beszéde 1940. december 3. - 1940. december 19. Budapest, [1940.] Stádium. 77 p. Korabeli papírkötésben.
Tolnai Gábor: Két erdélyi könyvkötő a XVIII. század elején. (Szent Györgyi Mihály és Compactor Farkas.) Bp., 1941, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötésben.