Kolligátum, Mozgó könyvtár 4 kötete, (egybekötve): Bródy Miksa: A kulisszák mögül. Az élet komédiái. Első kiadás. Dr. Szomaházy István: Hochschule der Ehe. Német nyelven. Lukács Gyula: Tíz perc. Lengyel Géza: Két állomás közt. Bp.,1908-12, Globus-Engel, 64+60+4+64+64 p. Átkötött félvászon-kötés, a borítókat nem kötötték be, kissé kopott borítóval, kissé laza fűzéssel, foltos.
Walt Disney: Mountaineering Mickey. London-Glasgow, 1937, Collins Clear-Type Press, (Collins Sons and Co.-ny.),75 p. Fűzött papírkötés, rossz állapotban, hiányzó borítóval, sérült, hiányos címoldallal, a fűzése,kötése sérült, részben szétvált. Walt Disney egészoldalas és szövegközti illusztrációival, angol nyelven./ Paperbinding, in poor condition, in English language.
Márai Sándor: A gyertyák csonkig égnek. Bp., 1942, Révai. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes állapotban, kissé kopottas, kissé foltos borítóval, kissé sérüléssel a gerincen, kissé laza fűzéssel.
Babits Mihály: Az európai irodalom története. Bp.,é.n., Nyugat, (Fővárosi-nyomda-ny.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kopott, kissé sérült gerinccel.
Tamási Áron: Ábel. Három rész egy kötetben. Ábel a rengetegben. Ábel az országban. Ábel Amerikában. A bekötési táblát Fenyves Sándor tervezte, a szöveget Buday György tizenöt fametszete díszíti. Budapest, 1937, Révai. Kiadói egészbőr-kötés, sérült gerinccel, a gerince, valamint az elülső kötéstábla felső része javított, de belül jó állapotban.
Jászai Mari emlékiratai. Sajtó alá rendezte: Lehel István, illusztrálta Haranghy Jenő. Budapest, én., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott gerincű félbőr kötés, kopottas, foltos borítóval, kissé laza fűzéssel, három kijáró illusztrációval, ebből kettő kissé viseltes, 109. oldal ragasztott.
A Magyar Királyi Földmívelésügyi Minisztérium rádióelőadásainak sorozata 1928, 1935 A-B sorozat. Bp., é. n., Pátria. Számos érdekes írással. Félvászon kötésben.