Dercsényi Balázs-Hegyi Gábor-Marosi Ernő-Takács Béla: Református templomok Magyarországon. Bp.,1992, Hegyi & Társa. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Mattioni Eszter kiállítása. Magyar Nemzeti Galéria Budapest 1977 Árpilis-Június. Bp.,1977, Magyar Nemzeti Galéria, (Zalaegerszeg, Magyar Hírdető-ny.) Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés. A művész, Mattioni Eszter (1902-1993) által aláírt.
Szentimrei Judit: Széki iratosok. Bukarest, 1982. Kriterion. 46t. Egészvászon mappában. A táblákat Haáz Sándor, a szövegközti rajzokat Haáz Katalin készítette. A fényképek a szerző és Szabó Tamás felvételei.
Csánky Dénes: A XIX. és XX. század külföldi mesterei. 100 képpel illusztrált katalógus. Budapest, 1939, Országos Magyar Szépművészeti Múzeum. Kiadói papírkötésben
Magyar balletek. Szerk. ifj. Oláh Gusztáv és Szántó Ferenc. (Bp. 1938.) Officina. 23 lev. + 7 t.) A címlapot Fülöp Zoltán és Márk Tivadar rajzolták. A fényképek Vajda M. Pál felvételei. Fűzve, illusztrált kiadói borítékban.
Drescher Pál: A szép magyar könyv. 1473-1938. Officina Képeskönyvek. Bp.,1938, Officina. Számos illusztrációval. artonált papírkötés, kopott borítóval, sérült, javított gerinccel.