Voit Pál: Régi magyar otthonok. Budapest, 1943, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda, 319 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Kiadói félvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval.
Rédey Tivadar: A Nemzeti Színház története. Az első félszázad. Budapest, 1937, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda, 405 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, szép állapotban.
Malonyai Dezső: Az akt. Művészekről és a művészetről az akt kapcsán. Bp., 1914, Országos Monográfia Társaság. Kiadói papírborítóban, kopott, sérült, foltos borítóval, de belül jó állapotban.
Die Schönheit der Frauen. Szerk.: Dr. Paul Hirth, Eduard Daelen. Stuttgart, [1890], Hermann Schmidt's Verlag, 4. sztl. lev+ 311+1 p. Számos egészoldalas és szövegközti erotikus képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben, kopott borítóval, 4 kijáró lappal (címlap, tartalomjegyzék, 307/308. ), foltos lapokkal.
A százéves Nemzeti Színház. Az 1937/38-as centenáris év emlékalbuma. Bp. 1938, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt.,(Pallas-ny.), 351 p.+15 t. (színes, Horthy Miklós képpel!) Rendkívül gazdag szövegközti és egész oldalas képanyaggal. Kiadói aranyozott barna egészbőr-kötésben, kopott borítóval,hiányzó gerinccel, hiányzó színes Horthy Miklós képpel, intézményi bélyegzővel.
Dr. Kacziány Géza: A női szépség a festőművészetben. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp, é.n. [1913], Pesti Napló,(Stephaneum-ny.). Számos fekete-fehér, illetve színes képpel. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kissé kopott borítóval.
Zórád Ernő: Pest-Budai mozaik. Két háború között. Kor-kép-regény. A borító és a kötet grafikáit Zorád Ernő készítette. + Egy vándorfestő ifjúságai. 1911-1951. Dabas, 2000, Dabas Jegyzet Kft. Kiadói kartonált papírkötés
Halhatatlan szerelem. Nagy költők és nagy festők művészetének tükrében. A nyolcvanéves Pesti Napló jubileumi ajándéka előfizetőinek. Bp.,1930, Pesti Napló. Rengeteg képpel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, kis kopásokkal
Modern magyar festőművészek. A modern magyar festészet fejlődése. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., Hornyánszky V. Cs. és Kir. Udvari Könyvnyomdája. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon kötésben