Claudii Galeni Pergameni: De Compositione Pharmacorum Localium, Libri Decem. Iano Cornario medico interprete. Lugduni (Lyon), 1549, Gulielmum Rovillium (Guillaume Rouillé),(Philibertus Rolletius-Bartholomaeus Fraenus-ny.) 32+831 p. Latin nyelven. Korabeli figurális díszítésű, vaknyomott egészbőr-kötésben, a borítón 1553-as évszámmal, kissé sérült gerinccel és kötéssel. Néhány lapszéli bejegyzések...
Elementa physicae generalis auctore Hieronymo Barbadico c.r.s. in gymnasio patavino philosophiae ordinariae p.p. Venetiis, 1771 Typ. Simonis Occhi. Superiorum Permissu, Ac Privilegio. 238p. + 7t. (kihajtható) Korabeli kissé megviselt papírkötésben. Néhány lap foltos, egy két táblán, képen nem érintő hiány. / With 7 fold out tables. Some pages stained. In damaged paper binding.
Matematikai colligátum: Renati Des Cartes Geometria, una cum notis Florimondi de Beaune ... & commentariis illustrata Opera atque studio Francisci a Schooten, in Acad. Lugd. Batav. Matheseos Professoris. Ab Eodem Dum Viveret Diligenter Recognita, locupletioribus Commentariis instructa, multisque egregiis accessionibus ... exornata- Francofurti, 1695. Friderici Knochii. 520p + benne a következő ta...
Petzval Ottó: Felsőbb mennyiségtan. I. kötet. I.: Külzeléki hánylat, alkalmazásával együtt. Pest, 1867. MTA - Emich Gusztáv. IX + 381 + [2] p.; Egyetlen kiadás, korabeli félvászon kötésben, sérült gerinccel. A Külzeléki hánylat a differenciálszámítást jelenti.
Suter Henrik, Dr.: A matematikai tudományok története. Első rész: A legrégibb időktől a XVI. század végéig. (Unicus!) Bp. 1874. Grill K. 165 l+ 2 tábla (kihajtható) Korabeli kissé sérült félvászon kötésben. Ritka!
Dr. Baktay Ervin: A csillagfejtés könyve. Az asztrológia elmélete és gyakorlata. Bp.,[1945], Aquincum, 316 p. Harmadik, átdolgozott kiadás. Kiadói laza félvászonkötésben.
Dr. K. G. Lutz: Der Schmetterlingszüchter. Ulm, 1892, J. Ebners Verlag. Német nyelven, sok illusztrációval. Kiadói egészvászon kötésben, gerince sérült. / In German, linen bindig, damaged spine.
Der Vorstehhund in seinem vollen Werte; dessen neueste Parforce-Dressur ohne Schläge; seine Behandlung im gesunden und kranken Zustande. Allen Jägern und Jagdliebhabern gewidmet von Friedrich Oswald. Mit Neubearbetung des tierarzneilichen Teiles durch M. Reuter. Achte verbesserte und vermehrte Auflage. Leipzig, 1894, H. Hartung & Sohn, XVI+368 p. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés,...