Zimmermann Ágoston-Zimmermann Gusztáv: A házimacska. Bp., 1944, Kir. Magyar Természettudományi Társulat., VI+376 p.+32 t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott gerincű félvászon-kötés.
Wilhelm Bölsche: A bacillustól a majomemberig. Fordította dr. Pogány József. Természettudományi Könyvtár. Bp, 1910, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói egészvászon kötés, kopottas.
Rudolf Engel-Hardt: A természet csodái. Írta és rajzolta: --. Fordította: György Ferenc. Leipzig, é.n., Rudolf Arnold. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, volt könyvtári példány.
A Pesti Hírlap Könyvtára: A Föld és lakói. 1200 oldalon, 1350 mélynyomású fényképpel, 8 színes térképmelléklettel, 75 szövegközti térképpel. Bp., 1938, Pesti Hírlap. Díszes vászonkötésben, az aranyozás jó állapotban.
Nagy Orvosi könyv tétel, részben háború előtti könyvekkel: 18 könyv Dr. Müller Vilmos: Klinikai diagnosztika. Bp., 1939, Jendrassik Herzog: A belorvostan tankönyve I.-II. Hetényi Géza: Belgyógyászat I-II. Kiss Ferenc: Rendszeres Bonctan, Magyar-Petrányi: A belgyógyászat alapvonalai I-II., Kiss Ferencz: Rendszeres boncztan 1. (1946), Balogh Károly Fogászat, Dr. Simon Béla: Stomatológiai diagnosztik...
Klinikai therapia 1-2. kötet. Szerk.: Dr. Müller Vilmos. A Modern Orvostudomány Kézikönyve. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé laza fűzéssel, az I. kötet gerince kissé sérült, de egyébként jó állapotban, Dr. Némethy Géza orvos névbélyegzőjével.
Göttche Oszkár: Csecsemő- és gyermekgyógyászat a gyakorló-orvos számára. Bp., 1936, Novák Rudolf és társa. Kicsit kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.