1 600 HUF
Újabb költők. Válogatott gyűjtemény a magyar nép számára. Összeszedte: Boross Mihály. Vasárnapi Könyvtár 10. Pest, 1856, Heckenast Gusztáv, (Landerer és Heckenast-ny.), 127+1 p.+ 7 t. Egész oldalas és szövegközti fametszetű rajzokkal gazdagon illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, kopottas borítóval. Antológia Vörösmarty Mihály, Czuczor Gergely, Garay János, Eötvös József, Arany János, Tompa Mihály és Petőfi Sándor költeményeiből.