Bodnár Gáspár: A mi népünk. Egyszerű történetek a falusi tűzhelyekről. Szatmár, 1899, "Pázmány-sajtó", 190+2 p. Kiadói egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, javított gerinccel, egyébként jó állapotban. Első kiadás. Ritka!
Toldy Ferenc: A magyar költészet története. I-II. kötet. (Egybekötve.) I. kötet. A magyar költészet Zrínyiig. II. kötet: A magyar költészet Zrínyitől Kisfaludy Sándorig. Pest, 1854, Heckenast Gusztáv, (Landerer és Heckenast-ny.), 1 t. (Tinódi Lantos Sebestyén portréja, litográfia)+XVI+240+XII+282 p. Első kiadás. Korabeli félbőr-kötésben, kopott, sérült borítóval, sérült gerinccel, Zrínyi Miklós p...
Ady Endre: Az Illés szekerén. 5. kiad. Bp., 1923. Athenaeum. 175 l. Számozott (11/100.) példány! A szennylap, az előzék- és címlap Jeges Ernő munkája. Bordázott gerincű, kiadói félbőr kötésben, hátsó borítón sérüléssel
Tarnóczy Tivadar: A magyar irodalom és szellemi fejlődésünk története. I. kötet: Ős-, ó-, közép és újkor. Kísérve jellemző olvasmányokkal a szóló művek minden neméből és fajából. Főgymnáziumok, lyceumok és főreáliskolák számára s magán használatára. Sárospatak, 1869, Steinfeld Béla, VIII+184 p. Javított papírkötésben. Ritka!
Tolnai Lajos költeményei. Pest, 1865, Hartleben Adolf, (Kertész József-ny.), 244 +V p. Első kiadás. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, javított gerinccel, aranyozott lapélekkel. A szerző első megjelent kötete.
Orosz Ádám: Ötváltozatú lant. Eger, 1871, Érseki Lyceumi Könyvnyomda, XVI+371 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, a hátsó borítón a vászon hullámos, sérült gerinccel, foltos, javított lapokkal, javított címlappal, három lap hiányzik (145-146, 149-150, 150-151.) Ritka! Orosz Ádám (1802-1872) római katolikus pap, költő, egerszalóki plébános (1837-1872.)
Verne Gyula: Utazás a tenger alatt. Átdolgozta: Szász Károly. Bp.,[1924], Franklin-Társulat. Ötödik kiadás. Számos képpel gazdagon illusztrálva. Kiadói illusztrált, festett egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, javított gerinccel.