RÉVAI NAGY LEXIKONA I-XX. kötet Bp., 1911-1935, Révai testvérek. Eredeti kiadás! Több száz színes és fekete-fehér melléklettel, térképpel, táblázattal, stb., több ezer szövegközti képpel, ábrával. - Kiadói, egységes, gerincén aranyozott vászonkötésben, az elülső táblán vaknyomásos díszítéssel. Gerincnél kissé kopottak, egyébként jó állapotban vannak.
Jean Effel: Ádám és Éva szerelme. 1-2. köt. Fordította: Kolozsvári Grandpierre Emil. Bratislava, 1968, Epocha. Kiadói egészvászon-kötésben, a II. kötet borítója foltos.
Arany János Kapcsos Könyve. Bp., 1982, Magyar Helikon-Akadémiai Kiadó. Harmadik kiadás. Hasonmás kiadás. Kiadói egész-műbőr kötés, réz kapoccsal, a réz kapocs nem záródik.
Jókai Mór: Észak honából. Szélcsend alatt. Bp., 1912, Franklin-Társulat. Hetedik kiadás. Kiadói aranyozott, festett szecessziós egészvászon-kötés, kissé kopott gerince és a hátsó borítója.
Gábor Andor: Tarka rímek. 77 vers. Bp.,(1913), Dick Manó,(Nap Nyomda Bt.-ny.), 128 p. Későbbi átkötött félvászon-kötés, az eredeti illusztrált papírborító elülső részét a bekötéskor felhasználták, magánkönyvtári, és tiszteletpéldány bebélyegzéssel. Első kiadás. A borító Faragó Géza (1877-1928) festő, grafikus, illusztrátor munkája.
Vámbéry Rusztem: Az élő múlt. Politikai téveszmék - társadalmi babonák. Bp.,(1931), Pantheon, (Fővárosi Nyomda Rt.-ny.), 435+1 p. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti borítót az elülső kötéstáblára, és gerincre kasírozták, kopott borítóval.