Kolligátum, Mozgó könyvtár 4 kötete, (egybekötve): Bródy Miksa: A kulisszák mögül. Az élet komédiái. Első kiadás. Dr. Szomaházy István: Hochschule der Ehe. Német nyelven. Lukács Gyula: Tíz perc. Lengyel Géza: Két állomás közt. Bp.,1908-12, Globus-Engel, 64+60+4+64+64 p. Átkötött félvászon-kötés, a borítókat nem kötötték be, kissé kopott borítóval, kissé laza fűzéssel, foltos.
Jókai Mór kisebb művei. Elbeszélések, útirajzok. Válogatta: Benedek Elek. Jókai Mór életrajzával. Kis könyvtár. Bp.,é.n.(1904), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.), 134+1 p. Kiadói egészvászon-kötés, sérült, részben hiányos gerinccel, kopott borítóval.
Váradi Antal: Képek a magyar író- és színészvilágból. I. Színészek. Bp.,1911, Pesti Könyvnyomda Rt. Egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötés.
Révai nagy lexikona. 1-5. köt. Bp., 1992-1994, Babits. Hasonmás kiadás. Kicsit kopott vászonkötésben, jó állapotban. + Révai Új Lexikona. Szekszárd, 1996, Babits. Vászonkötésben, jó állapotban.
Jókai Mór: Kalóz-király. Történeti novella. Második kiadás. Pest, 1857, Heckenast Gusztáv. 119p. Utolsó oldalon szöveget nem érő hiánnyal, későbbi félvászon kötésben.
Kassák Lajos: Kis könyv haldoklásunk emlékére. A borítéklapon Georges Bracque. Bp., 1945, Uj Idők Irodalmi Intézet (Singer és Wolfner Intézet Rt.),(Szikra-ny.) Kiadói illusztrált papírkötés, kissé sérült gerinccel, foltos.
Jókai Mór összes művei sorozat 2 kötete. Nemzeti Kiadás. LIV.,LV. kötetek: Az élet komédiásai. I-II. kötet. Bp.,1912, Révai. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés,kissé sérülésekkel a gerinceken (az egyik az alsó sarkánál, a másik felső sarkánál), egyébként jó állapotban.
Károli Gáspár: Két könyv. Sajtó alá rendezte és bevezetéssel ellátta Harsányi András. Magyar Irodalmi Ritkaságok 50. sz. Bp.,(1940), Budapesti Evangélikus Leánygimnázium,(Királyi Magyar Egyetemi Nyomda), 144 p. Kiadói papírkötés, a könyvtest részben elvált a borítótól.