Gyulai Pál: Dramaturgiai dolgozatok I-II. Bp., 1908, Franklin-Társulat. Kiadói, egységes aranyozott, félvászon sorozatkötésben, körül aranyozott élmetszéssel, ex librisszel, szép állapotban
Dedikált könyv-gyűjtemény. Magyar költők és írók 1945-2000 között megjelent kötetei, nagyrészt Takács Tibor (1927-2014) költő, újságíró részére dedikálva, többek között: Nády Mária, Lak István, Losonci Miklós, Polner Zoltán, Koppány Zsolt, Góg János, Barcs János, Mohai V. Lajos, Faragó Jenő (Eugenio Cionco), Antalfy István, Pásty Júlia, Bartos Aranka, Péter László, Rakonczai János, stb. Mind külön...
Jókai Mór: Utazás egy sírdomb körül. Bp.,1909, Révai., 169-293+2 p. Korabeli festett szecessziós egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, szép állapotban. A kiadás első része hiányzik, de a mű teljes.
Babits Mihály: Hátrahagyott versei. Sajtó alá rendezte: Illyés Gyula. Bp.,é.n.(1941),Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt.,(Hungária-ny.) Kiadói félvászon-kötésben. Számozott (2000/1511) példány.
Bajza versei. A költő életrajzával Toldy Ferenc által. Pest, 1857, Heckenast Gusztáv, 1 t.(acélmetszetű címkép)+XXII+296 p. Negyedik, teljesebb kiadás. Korabeli aranyozott félvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott, a gerince javított, kissé foltos címképpel, 114-126 oldalak között a lapok fűzése sérült, részben kijárnak,