Henry Morton Stanley. A nagy afrikai utazó önéletírása. Átdolgozta: Sebestyén Károly. Karriérek. Híres felfedezők. Bp., 1912, Karriérek. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés
Dr. Jankó János: Stanley utazásai, kalandjai és felfedezései Afrikában. Számos képpel illusztrálva. Budapest, 1907, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt., 281 p. Kiadói festett egészvászon kötésben, gerinc ragasztott.
Nach Wien im Auto! Wien, 1936, "Herold", 72 p. Negyedik kiadás. Német nyelven. Térkép-melléklettel. Kiadói papírkötés, Sterbenz Károly (1909-1993): Dr. Schermann Szilárd (1895-1977) botanikus, természettudós, Magyar Turista Szövetség alelnökének (1939-1941) ex libris-szével.
Pápa. Szerk. és a bevezetést írta: Dr. Hermann István. Rajzolta Heitler László. Pápa, 1987, Jókai Mór Városi Könyvtár. Aranyozott műbőr-kötés. Megjelent 2800 példányban.
Kassa. Rövid képes kalauz. Kiadja: A Felsőmagyarországi Idegenforgalmi Szövetség. Kassa, 1912, Kassai Könyvnyomda és Lapkiadó Részvénytársaság. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban, térkép nélkül.
Thirring - Heimler: Führer durch Sopron und Umgebung. Bp., 1921, Verlag turistaság és Alpinizmus. Kiadói papírkötés, térképmelléklettel, kissé kopottas állapotban.
Csatkai Endre, Dr.: Régi soproni házak, régi soproni családok. Képekkel. Sopron, 1936. Rábaközi Nyomda. 94 + [1] p. + 5 t. Fűzve, illusztrált kiadói papírborítékban. A szerző ex librise hozzá.