cca 1900 Isztambuli nyaralás képei, üvegnegatívok, 13 db, rajta ismertebb helyek (pl.: Dolmabahçe palota és mecset kikötővel, Dolmabahce óratorony (2db), Azapkap? Sokullu Mehmet mecset és a régi híd, Rumelihisar? erődje, Y?ld?z palota, II. Bajazid mecet), valamint kikötők(2db), hajók (2db), egy porté fotó és egy lakásbelső fotója, kopottas Wachtl és Társa Fényképészeti Cikkek Raktára címkéjű karto...
cca 1936 Egy olaszországi utazás képei, Velence, Velencei biennálé, Padova...stb, benne: Triest Találkozás Darányi Gyuláékkal, Hóman Bálint (1885-1951) történész, múzeum igazgató, politikus, miniszter, Guisepe Bottai (1895-1959) olasz fasiszta politikus, oktatási miniszter, Dino Grandi (1895-1988) olasz fasiszta politikus, külügyminiszter, III. Viktor Emanuel (1869-1947) olasz király üdvözlése...s...
cca 1880-1890 Díszesen aranyozott egészbőr vasúti témájú fotóalbum, egyedi Gottermayer-kötésben, aranyozott táblaélekkel, benne: a szegedi MÁV igazgatóság épületével, Temesvár-Józsefváros pályaudvar épületével, Stájerlakanina vasúti pályaudvar, a vasúti szerelvényeket szállító gombosi gőzkomp, Oravica-Anina viadukt fotóival, további kettő azonosítatlan helyszín fotójával, valamint vasúti tisztvise...
1914 Kevevára vasút-szállító komp hajók kikötése és a kevevári kikötő. 4 db érdekes feliratozott fotó (16x12 cm) kartonlapon. / Hungarian ferry steamers carrying trains and locomotives at Kevevara 4 photos on cartboard with descriptions
cca 1900 Ázsiai falucska vízimalommal, a falu szélén gyerekekkel, színezett fotó, a felületén sérüléssel, 11x28 cm. / cca 1900 Asian village with watermill, with children on the edge of the village, colored photo, damaged, 11x28 cm.
1914 Szendrő a Böős nevű, vasút-szállító komp hajó. Nagy Gradiste, Margareta hajó Cukaricánál, a kevevári kikötő. 4 db érdekes feliratozott fotó (16x12 cm) kartonlapon. / Hungarian ferry steamers carrying trains and locomotives at Semendria. Port of Kevevara, Gross Gradiste, Cukarica with Serbian ships. 4 photos on cartboard with descriptions