Léleküdítő azaz szellemi kincstár. Gondolatok és elmés idézetek gyűjteménye. Szerk.: Wildner Ödön. Bp.,1989,Göncöl. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban. Reprint!
Báró Eötvös József Összes Munkái XVI-XVIII: XVI.: A Nemzetiségi kérdés. XVII.: Kisebb politikai cikkek. XVIII.: Költemények színművek. Bp.,1903,Révai-Testvérek. Kiadói aranyozott, festett szecessziós egészvászon-kötés, mintázott lapélekkel, kisebb kopásokat leszámítva jó állapotban.
Magyar Gaudeamus. Régi magyar diákdalok. Gyűjt.: Bevilaqua Béla. Bp., 1932, Mefhosz. Kissé kopott tűzött papírkötésben. + 5 db egyéb zenei kisnyomtatvány
Lóránth László: Pont úr és az asszonyok. A borító Vörös Géza (1897-1957) festő, grafikus munkája. Bp.,1947, Pantheon. Kiadói illusztrált papírkötés, kiadói szakadozott papír védőborítóban. A szerző, Loránth László (1905-1966) által dedikált. Első kiadás.
Heltai Gáspár: Krónika az magyaroknak dolgairól. sajtó alá rendezte Kulcsár Margit, a bevezetőt Kulcsár Péter írta. 1981, Magyar Helikon. Kiadói kartonált kötés, gerincnél kis sérüléssel.
1908-1916 Egyetemes Regénytár Alamanchja 4 kötet - Egyetemes Regénytár Mikszáth Alamancja 2 kötet, összesen 6 kötet. Szerk.: Mikszáth Kálmán, Herczeg Ferenc. Bp., Singer és Wolfner. Korabeli reklámokkal, számos érdekes írással. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, változó állapotban, néhol kissé kopott borítókkal, az egyik gerincen kis sérüléssel, de alapvetően jó állapotb...
Vegyes művészeti könyvtétel, 21 db: Közte: Képes politikai és gazdasági világatlasz, Hóman-Szekfű: Magyar Történet 3 kötete, Világtörténet képekben. Újkor-legújabbkor, Varázslatos föld körüli utazás, Shakspere: A Szent-iván éji álom.(1880, Ráth Mór, Konewka Pál rajzaival.), Tóth Béla: Magyar Anekdotakincs. IV. kötet., Nyírő József: Halhatatlan élet, Nyisztor Zoltán: Felhőkarcolók, őserdők, hazátl...