Dr. Doros Gábor-Dr. Melly József: A nemi betegségek kérdése Budapesten I-II. kötet. Statisztikai Közlemények. Bp.,1930, Székesfőváros Házinyomdája, 936 p. Kiadói papírkötésben, az első kötet borítója szakadt, a második kötet borítója kissé szakadozott, az első kötet kötése kissé sérült. (144-145. oldal.)
Az elátkozott család. Fordította Veres Sándor. Bp.,1902, Wodianer F. és Fiai, 148 p. Kiadói aranyozott, illusztrált szecessziós egészvászon-kötés, a borítója kopottas, foltos.
Gyarmath B. János: Égő Golgotán. Versek. Békéscsaba, 1921, Szerzői kiadás, "Körösvidék" Nyomda és Lapkiadó Vállalat, 124+2 p. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti borítót a borítóra kasírozták, pár lap javított (címlap hátoldala, utolsó oldal, 31. oldal.), a szerző névbélyegzőjével.
Madách Imre: The tragedy of man. (Az ember tragédiája.) Szirtes György fordításában. George F. Cushing bevezetőjével. Zichy Mihály illusztrációival. Bp., 2000, Corvina. Negyedik kiadás. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban./ Imre Madách: Traslated from the Hungarian by George Szirtes. Introduction by George F. Cushing. Illustrations by Mihály Zichy. Bp., 2000, Corvina. Fourth edition. I...
Kosztolányi Dezső: Ábécé. Sajtó alá rendezte és bevezetőt írta Illyés Gyula. Kosztolányi Dezső hátrahagyott művei V. kötet. Bp.,(1942), Nyugat. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés.
Esterházy Péter: Fancsikó és Pinta. Pápai vizeken ne kalózkodj! Bp., 1987, Magvető. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Plutharkhosz: Iszisz és Oszirisz. Az Ókori Irodalom Kiskönyvtára. Fordította, az utószót és a jegyzeteket írta: W. Salgó Ágnes. Bp.,1986, Európa. Kiadói kartonált papírkötés.