Száz Magyarok Könyvei 1-10. Bp., é.n., Légrády-Kiadás. A könyvekben szereplő szerzők kartonra kasírozott portréfotóival, aláírásuk fakszimiléjével. Kiadói aranyozott gerincű félvászon-kötésben, a borítók kopottak, a gerincek kopottak, egy-két gerincen sérüléssel, a 10. kötet gerince javított, az 1. kötetből a szerkesztői előszó hiányzik, az Ady Endre kép és további két lap kijár.
Vegyes könyvtétel, 6 db:
Széchényi vallomásai és tanításai. (Széchényi-anthologia.) Összeállították: Fekete József, Váradi József. Dr. Schandl Károly előszavával. Bp.,é.n.,Studium, 1 t.+496 p. Kiadói papírkötés, hiányos borítóval, sérült, hiányos gerinccel, hiányzó oldalakkal, megviselt állapotban.
Both Ödön: Szemere Bertalan pénzügyminiszter nemzetiségi politikája 1848 nyarán. Acta Univeristatis Szegediensis. Acta Juridica et Politica. Tom. V. Fasc. 2. Szeged, 1958, Szegedi Nyomda. Kiadói papírkötés.
A magyar irodalom tartalmi ismertetése. VI. rész. 1921 - napjainkig. Összeáll.: Dr. Nagy Sándor. Bp., é.n., Aczél. Kiadói papírkötés.
Mohács Magyarországa. Báró Burgio Pápai követ jelentései. Fordította: Bartionek Emma. Napkelet könyvtára 12. Bp., 1926, Magyar Irodalmi Társaság. Kiadói papírkötés, javított gerinccel.
Gogoly: Holt lelkek. Fordította: Szabó Endre. Bp.,1932, Révai. Kiadói kopottas egészvászon-kötés.
1999 Magyar Múlt Vol. XXVI. évf. N. 49. Bp., Magyar Történelmi Társulat. Kiadói papírkötés.
Móricz Zsigmond A kárpáti vihar. Bp. 1915. Légrády. 64p. Az Érdekes Ujság ingyenes pünkösdi melléklete. A borítón Székely Aladár Móricz portréfotójával. Első kiadás! Kiadói papírkötésben
Költők albuma. Jelenkori magyar költők verseiből. Összeállította: Radó Antal. Második, módosított és bővített kiadás. Bp., 1897. Lampel R. XVIII+431 p. Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben, körben arany élmetszéssel. Gottermayer kötésben. Gerincén kisebb szakadással.